BajkoZofia | Kulinaria – Świętowanie

BajkoZofia | Kulinaria – Świętowanie

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15, Kraków 
🗺 mapa
📅 sobota 10.12.2022
BajkoZofia | Kulinaria - Świętowanie
Świętowanie – kulinaria

Przygotowywanie posiłków to czynność magiczna. Jeśli gotują dzieci to bez wątpienia są to dobre czary, które potrafią połączyć skłóconą rodzinę, uratować święta, sprawić, że udział w uczcie będzie podróżą dookoła świata. W końcu „jesteś tym co jesz”, niemniej ważne jest to, z kim siadasz do posiłku.

 

W programie:

Projekcje: „Abe gotuje”, reż. Fernando Grostein Andrade

Dwunastoletni Abe chce zostać szefem kuchni i łączyć ludzi poprzez gotowanie, jednak jego półizraelska, półpalestyńska rodzina nigdy nie zjadła wspólnego posiłku, który nie skończyłby się kłótnią. Abe porzuca tradycyjny letni obóz i zaczyna pracować z Chico – śmiałym, ulicznym kucharzem, który zachęca go do wychodzenia poza stare kulinarne przyzwyczajenia. Kiedy oszustwo chłopaka wychodzi na jaw, musi on zmierzyć się ze swoją rodziną, środowiskiem i pasją.

Po projekcji – spotkanie i warsztat z Justyną Wysocką przedstawicielką krakowskiej Zupy na Plantach – wspólnie przygotujemy posiłek, który zostanie przekazany osobom w kryzysie bezdomności.Porozmawiamy o tym ile dobra niesie w sobie ciepły jedzenie i jak wiele może zmienić.

10 grudnia 2022, godz. 11.00 Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 15, Kraków

Wstęp wolny, na warsztaty obowiązują zapisy mailowe: b.szymanska@sckm.krakow.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie