Bajkowy Dzień Dziecka – perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych

Bajkowy Dzień Dziecka – perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych

📅 czwartek 30.05.2019 do niedziela 02.06.2019
Bajkowy Dzień Dziecka – perły polskiej animacji na ekranach kin studyjnych
W dniach 30 maja -2 czerwca 2019 kina niezależne zapraszają najmłodszych widzów oraz ich bliskich na wspólną wyprawę do Krainy Baśni. W programie historie pełne marzeń, śmiechu, przygód i przyjaźni zaskakujące jakością obrazu i dźwięku. Najstarsi widzowie będą mogli odkryć ich urok na nowo, a najmłodsi po raz pierwszy spotkają się z Gapiszonem, Misiem Uszatkiem ze Smokiem Barnabą. Akcja Bajkowy Dzień Dziecka odbędzie się w niezależnych kinach zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych w dniach całej Polsce.

Zachęcamy do obejrzenia spotu i wspólnej baśniowej przygody:

Znajdź swoje kino na kinastudyjne.pl oraz wydarzeniu FB

Dzięki zrekonstruowanym cyfrowo bajkom najmłodsi widzowie będą mieli możliwość na spotkanie nowych bohaterów z dawnych kart. Perły polskiej animacji zachwycają czystości obrazu i dźwięku w jakości pozwalającej na pełne oddanie zamysłu i wirtuozerii twórców.
Bajkowy Dzień Dziecka to propozycja nowoczesnej edukacji filmowej adresowanej do najmłodszych. Wychodzi na przeciw potrzebie kontaktu z dzieci z filmem jako dziełem sztuki już od najmłodszych lat. Z myślą o wymagających widzach propozycje filmowe zostały przygotowane przez kina, jako lokalnych animatorów kultury, w atrakcyjnej oprawie.

Wśród propozycji repertuarowych kin zobaczyć będzie można zarówno autorskie programy bajkowe m.in
Smoki, rycerze, księżniczki
Za króla Krakusa
Baśń o korsarzu Palemonie
O pięknej Parysadzie
Smok Barnaba
Przygody rycerza Szaławiły

Gapiszon i Miś Uszatek – bohaterowie dzieciństwa
Gapiszon w cyrku
Gapiszon kucharzem
Byłem tu pierwszy (Nowe przygody misia uszatka)
Kryjówka (Nowe przygody misia uszatka)
Kto wstał lewą nogą (Nowe przygody misia uszatka)

Na tropie (nie tylko) przygody
Miś Uszatek
Cyrk
Dwa Michały
Tabu
Niezwykła podróż
Rodowy klejnot

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Koty, koziołki, misie – zwierzęcym okiem
Koziołki na wieży
Wycieczka
Nie drażnić lwa
Tabu
Psotny kotek

Bajki, które będzie można zobaczyć w ramach Bajkowego Dnia Dziecka to zrekonstrowana cyfrowo klasyka polskiej animacji ze zbiorów Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego FINA

Działalność Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych ma na celu upowszechnianie kultury filmowej w szczególności poprzez rozpowszechnianie w kinach Sieci filmów o wysokich walorach artystycznych oraz podejmowanie działalności edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin. Strukturę Sieci tworzą kina niezależne, które zobowiązały się do realizowania programu SKSiL. Program finansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Filmoteki Narodowej Instytutu Audiowizualnego, który jest operatorem programu.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie