Bajkowe Łomianki 2023 – rodzinne spotkania z teatrem

Centrum Kultury w Łomiankach
📅 niedziela 06.08.2023
Bajkowe Łomianki 2023 - rodzinne spotkania z teatrem
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznych rodzinnych spotkań z teatrem „Bajkowe Łomianki”. Organizatorem cyklu spektakli jest Teatr Baza. Zadanie finansowane jest ze środków Gminy Łomianki.

Wstęp wolny.

HARMONOGRAM SPEKTAKLI „BAJKOWE ŁOMIANKI”

23 lipca (niedziela) godz. 10 – „CZERWONY KAPTUREK”:
Jest to opowieść o krawcu z krainy Tajdarajda. Krawiec ten jest niezwykle pracowity. Jednak nie wszyscy w miasteczku go szanują. Pewnego dnia Cyganka, w zamian za pracę, którą wykonał, przepowiada mu przyszłość. Ma on odnaleźć swoje przeznaczenie, tylko musi wyruszyć na Zachód. Niteczka wyrusza więc w podróż. Spotyka na swojej drodze między innymi stracha na wróble, czy złą czarownicę. Gdy trafia już do oczekiwanego miasteczka, dostrzega, że choć wszędzie wokół świeci słońce, nad miastem zawisły chmury, a z nich wciąż pada deszcz. Jest to opowieść o zwykłym, skromnym chłopcu, o dobrym sercu. O tym jak dobre uczynki nieoczekiwanie zostają nagrodzone. Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku 3-11 lat.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Zadróżny
Występują: Aleksandra Ziółkowska, Urszula Gołdowska, Piotr Basiel, Tomasz Taranta

6 sierpnia (niedziela) godz. 10 – „ZŁOTA RYBKA”:
Spektakl opowiada historię Izabeli i jej męża Macieja – rybaka. Żona rybaka jest osobą chciwą. W miarę jak jej marzenia się spełniają, chce posiadać wciąż więcej i więcej. Nie zna umiaru. Nie potrafi oprzeć się swoim pokusom. Jej zachcianki za każdym razem są spełniane przez Złotą Rybkę. Posłuszny rybak nie umie sprzeciwić się swojej żonie, aż do momentu, kiedy nie wystarcza jej już nawet tron królewski. Bajka ostrzega dzieci przed chciwością i ślepym dążeniem do bogactwa. Uczy, że nie są najważniejsze dobra materialne, lecz miłość i przyjaźń. Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku 3-11 lat.

Reżyseria: Tomasz Zadróżny
Występują: Aleksandra Ziółkowska, Tomasz Taranta

20 sierpnia (niedziela) godz. 15 – „ZACZAROWANI BRACIA”:
Jest to opowieść o sile matczynej miłości i niestrudzeniu w dążeniu do celu. Pewnego dnia Teoś i Jerzyk zostają przemienieni w drzewa za sprawą przebiegłej Baby Jagi. Ich matka- Wasylisa- wyrusza na poszukiwanie synów. Pomagają jej przy tym niedźwiedź oraz kot Mruczysław. Wspólnie mogą ubiec złą Babę Jagę, która jednak nie da się tak łatwo pokonać. Spektakl pozwala młodszym widzom rozróżnić dobro od zła. Uczy, że należy być niestrudzonym i odważnym, a przy tym dobrym i szlachetnym. Historia niesie refleksje również dla dorosłych. Spektakl odpowiedni dla dzieci w wieku 5 – 12 lat.

Scenariusz i reżyseria: Tomasz Zadróżny
Występują: Aleksandra Ziółkowska, Magdalena Taranta, Piotr Basiel, Tomasz Taranta