Bajkobus zaprasza: Tesla vs Edison

Park Tołpy i Park Grabiszyński mapa

sobota 29.06.2019 do niedziela 30.06.2019

Bajkobus zaprasza: Tesla vs Edison

W ostatnim tygodniu czerwca BAJKOBUS powróci na ulice Wrocławia ze spektaklem TESLA vs EDISON, czyli z prądem lub pod prąd!

BAJKOBUS mobilna scena Wrocławskiego Teatru Lalek

Bajkobus jest unikalną, jedyną w Europie mobilną i niezależną technicznie sceną teatralną, miniaturową repliką neobarokowego budynku Teatru Lalek. Cała przestrzeń sceniczna – nadbudowa Bajkobusu – została zrobiona ręcznie i zachwyca dbałością  o szczegół. Bajkobus jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt akustyczny i oświetleniowy, co w połączeniu z jego mobilnością sprawia, że może grać wszędzie. Pozwala to zarówno na prowadzenie intensywnej polityki repertuarowej, jak i na realizację społecznej misji Teatru. Bajkobus grać ma bowiem również dla dzieci pozbawionych stałego kontaktu z kulturą i sztuką.

TESLA vs EDISON to trzymająca w napięciu opowieść osadzona w industrialnych realiach początków XX wieku – oparta na faktach historia zaciętej rywalizacji dwóch wielkich wynalazców o prymat w dziedzinie elektryczności. Prąd stały czy prąd zmienny? – spór, który sto lat temu elektryzował cały świat, rozstrzygnął ostatecznie wizjoner Nikola Tesla, wynalazca m.in. dynama rowerowego, silnika elektrycznego i baterii słonecznej. Ale przez lata to właśnie Thomas Edison był na ustach wszystkich… czy aby na pewno grał fair? TESLA vs EDISON to przedsięwzięcie o ogromnym potencjale edukacyjnym. Promuje postawę dociekliwości poznawczej, konsekwencje w osiąganiu obranych celów – także wbrew przeciwnościom losu – oraz działanie „pod prąd”, wbrew utartym schematom.

29.06.2019 | 13:30 Park Tołpy
(spektakl w ramach Święta Wrocławia)
30.06.2019 | 13:30 Przy Górce Skarbowców
w Parku Grabiszyńskim
(spektakl w ramach Święta Wrocławia)

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:na powietrzuteatr

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także