Bajki z rzutnika wracają po wakacjach! Zaprasza CSW w Toruniu

Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu mapa

sobota 24.09.2016

8 zł

bajki dla dzieci

Już w sobotę zapraszamy na pierwsze po wakacjach spotkanie z BAJKAMI Z RZUTNIKA, czyli ulubionym cyklem toruńskich maluchów.
Zapraszamy tym razem na wspólne oglądanie bajki „Podróż z Ziemi na Księżyc”.

Porozmawiamy o podróżach – tych bliskich i tych dalekich, które mamy już za sobą. Powspominamy nasze letnie przygody i stworzymy oryginalne albumy do naszych wakacyjnych zdjęć!

/ BAJKI Z RZUTNIKA
 24.09.2016, godz. 12.00

Wstęp na warsztaty: 8 zł
Obowiązują zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

O cyklu „BAJKI Z RZUTNIKA”:

Zarówno dzieci, jak i dorośli lubią bajki, które można opowiadać na wiele sposobów. „Bajki z rzutnika” to cykl spotkań, w czasie których zaprosimy dzieci i rodziców do cofnięcia się w czasie.

Dla rodziców będzie to podróż sentymentalna, bo sięgniemy po rzutnik ANIA, który służył nam do wyświetlania bajek 30 lat temu, a dla dzieci zupełna nowość, bo dziś już nikt nie wyświetla bajek na ścianie.

Zaczynamy od literackiego wstępu, który przygotuje dzieci na odbiór wybranej bajki – zastanawiamy się, co jest głównym motywem i kto jest głównym bohaterem – po nim następuje „projekcja”, a na koniec zapraszamy dzieci i rodziców do części praktycznej, czyli warsztatów plastycznych. Każde spotkanie nastawione jest na nowe doznania, zarówno wizualne, jak i plastyczne. Będziemy poznawać nowych bohaterów, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Bajki z rzutnika wracają po wakacjach! Zaprasza CSW w Toruniu

Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu

Działalność CoCA w Toruniu (Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu") koncentruje się między innymi wokół fenomenu glokalności, rozumianej jako ujęcie zjawisk regionalnych w perspektywie globalnej .

Więcej

Adres:

ul. Wały gen. Sikorskiego 13
87-100 Toruń


Kontakt:

0 56 610 97 00
info@csw.torun.pl
http://csw.torun.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:bajka

Zobacz także