Premiera niezwykłych bajek terapeutycznych dla dzieci

Premiera niezwykłych bajek terapeutycznych dla dzieci

📅 środa 13.06.2018 do środa 27.06.2018
Bajki terapeutyczne dla dzieci

Na początku czerwca br. miała miejsce premiera bajek Anny Sołtys i Andrzeja Potemkowskiego: Zając benek i odmieniony tata, Choroba taty, Moja babcia jest gwiazdą oraz Dlaczego dziadek zgubił pamięć, wydanych przez Wydawnictwo Czelej.

Świat dziecka jest niezwykle bogaty, pełen uczuć i emocji, które dopiero uczy się ono pojmować i rozumieć. Dlatego tak ważna jest właściwa opieka i troska rodziców i opiekunów, szczególnie w sytuacji nowej i nieznanej jaką jest choroba rodzica czy dziadka.

Stwardnienie rozsiane czy choroba Alzheimera wywołują wiele objawów, które w umyśle dziecka są trudne do zrozumienia. Wyzwala to mnóstwo emocji, takich jak lęk, złość, strach, bezradność itp. Dziecko zadaje sobie wówczas pytania: Co będzie dalej? Czy mama, tata, dziadek lub babcia wyzdrowieje? Dzieci w takiej sytuacji czują się niepewnie, nie wiedzą, co myśleć, jak się zachowywać. Doświadczają wielu trudnych do zrozumienia emocji, z którymi nie potrafią sobie poradzić. Tylko wtedy, gdy otrzymają odpowiednie wsparcie, będą mogły na nowo poukładać sobie swój świat, w którym przecież chcą czuć się bezpiecznie. Dzieci mające rodzica chorego na stwardnienie rozsiane powinny uczestniczyć w życiu rodzinnym, brać udział we wspólnych działaniach.

Bajki mają wielką siłę terapeutyczną – ukazują dzieciom, z jakimi problemami mogą się spotkać. Czym jest stwardnienie rozsiane i choroba Alzheimera? Jakie emocje choroba bliskich może w nich wywołać? Na te i inne pytania chcemy odpowiedzieć. Pragniemy także, aby dzieci mogły w tych bajkach odnaleźć siebie, swoje uczucia i wątpliwości, jakie mogą im towarzyszyć.

Bajki przeznaczone są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Mamy nadzieję, że dzięki niej maluchy będą mogły wraz z bohaterem przeżyć jego historię, a dzięki wsparciu rodziców i opiekunów łatwiej zrozumieją to, co same przeżywają i z czym muszą się zmierzyć.

Bajkę o chorobie Alzheimera dedykujemy dzieciom od 7. roku życia. Jednak, aby łatwiej było rozmawiać z dzieckiem na temat tego problemu, proponujemy, by w pierwszej kolejności przeczytali ją rodzice/opiekunowie. Mamy nadzieję, że lektura naszych książek pomoże Państwu w szczerej rozmowie z dziećmi.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Wydawnictwo Czelej

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie