Bajki Pod Szesnastką – Krakowskie abecadło a Koziołek Matołek. MAMY ZAPROSZENIE!

Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16
📅 sobota 05.11.2016
Krakowskie abecadło
„Ta książeczka ci opowie różne rzeczy o Krakowie. Taka rola w niej przypadła każdej z liter abecadła. Cały Kraków poznasz wnet od pierwszego A do Z-et”.

Ta książeczka to „Krakowskie abecadło”, zbiór pięknie zilustrowanych przez Kazimierza Wiśniaka wierszy dla dzieci, autorstwa Mieczysława Czumy, cenionego krakauerologa, wieloletniego redaktora naczelnego (krakowskiego jeszcze) „Przekroju”. Idąc w ślady Jana Adamczewskiego i jego książki „Kraków od A do Z”, Mieczysław Czuma w analogiczny sposób usystematyzował (tym razem dla najmłodszych, do tego wierszem) najważniejsze i najciekawsze pojęcia związane z Krakowem. W ten sposób powstało zabawne, świetnie zrymowane kompendium wiedzy o naszym mieście, równie przecież interesującym, jak – nie przymierzając – potterowski Hogwarth. Oto pierwszy z brzegu przykład zaczerpnięty z wiersza o Lajkoniku: „Bo jak fama o tym głosi, dzisiaj szczęście on przynosi. Ale żeby tak się stało, trzeba w głowę dostać pałą”.

Autor przeczyta dla nas kilka wierszy ze swojej książki i poopowiada o Krakowie. A towarzyszył mu będzie współautor wielu książek – Leszek Mazan – dziennikarz, publicysta, autor licznych książek, których tematyka związana jest z Krakowem oraz Pragą. Jest świetnym gawędziarzem i zapowiedział, że opowie o swoim ulubionym bohaterze literackim – Koziołku Matołku.

A na koniec dzieci wykonają i ozdobią pocztówki z Krakowa, które będą mogły wysłać komuś bliskiemu lub zachować na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania.

Gościmy Leszka Mazana i Mieczysława Czumę – „Krakowskie abecadło” a Koziołek Matołek

Sobota,  5 listopada 2016r. godz. 12.00

Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16

Z nowym sezonem Bajek rozpoczynamy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Koszt – 15 pln od dziecka.

Czy i jak motywować dzieci

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę!

Mamy do rozdania 1 zaproszenie na warsztaty!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie:  Abecadło) wraz z imieniem i nazwiskiem rodzica, imieniem i wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 3 listopada do godz. 20. Napiszcie też, jaka jest ulubiona książka Waszego dziecka.

Zwycięzca zostanie powiadomiony o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej.