Bajki Pod Szesnastką – Czarna książka kolorów

Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16 mapa

sobota 26.11.2016

15 zł

Czarna książka kolorów

Jak poznajemy świat? Za pomocą różnych zmysłów. A co jeśli jeden z tych zmysłów „nie działa”? Podczas warsztatów przeczytamy i obejrzymy wspólnie „Czarną książkę kolorów”, która jest opowieścią niewidomego Tomka o tym, jak on odbiera świat. Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztaty o zmysłach inspirowane tą historią.

Będziemy  tylko za pomocą dotyku odgadywać, co może znajdować się w czarnych woreczkach, wsłuchiwać się w tajemnicze dźwięki i przygotowywać przestrzenny obrazek dla niewidomego przyjaciela.

Warsztaty poprowadzi Oliwia Brzeźniak, doktorantka na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, magister filologii polskiej,  biblioterapeutka i członek Krakowskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego, członek Polskiej Sekcji IBBY, recenzentka książek dla dzieci, zakochana w baśniach  i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

Bajki Pod Szesnastką
„Czarna książka kolorów” – warsztaty z Oliwią Brzeźniak

Sobota,  26 listopada 2016r. godz. 12.00
Księgarnia Pod Szesnastką, Al. Daszyńskiego 16

  Menena Cottin,  Ilustracje: Rosana Faría, “Czarna książka kolorów”

„Czarna książka kolorów” umożliwia spotkanie widzących z niewidomymi. Jest książką dla wszystkich, gdyż uczy współodczuwania i uwrażliwia na odmienność. Książka jest prawie cała czarna – czarne ilustracje, czarny braille, jedynie tekst odcina się od tła jasnymi literami. Autorka książki wyobraziła sobie przyjaźń dwóch chłopców, z których jeden, Tomek, jest niewidomy. Jego widzący przyjaciel opowiada nam, jak Tomek potrafi poczuć, dotknąć, usłyszeć czy spróbować kolorów. Czytając tę opowieść, też zaczynamy je widzieć inaczej, tak jak Tomek żyjący w „świecie ciemności”. Przed czytelnikiem otwierają się nowe przestrzenie – zmysłów, wyobraźni i odczuć.

„Czarna książka kolorów” otrzymała New Horizons Award w 2007 roku na Targach Książki Dziecięcej w Bolonii

Kontynuujemy zabawę dla najwytrwalszych małych moli książkowych, w której nagrodą są książki. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma formularz z miejscem na 6 pieczątek – jedna pieczątka za udział w jednych Bajkach – Pod Globusem lub Pod Szesnastką, a 6 pieczątek to książka – prezent od naszych księgarń. Zapraszamy na Bajki i  do wspólnej zabawy!

Koszt – 15 pln od dziecka.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod adresem mailowym pr@liberglob.pl.

Ilość miejsc ograniczona!

 

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie