Bajki Pod Globusem – Przysłowiowy zawrót głowy

ul. Długa 1, Kraków
📅 sobota 24.11.2018
przysłowiowy zawrót głowy

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Vanevską, autorką książki, do wspólnej lektury i na warsztaty ze słowem, które poprowadzi pisarka.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wielką siłę może mieć – słowo? Dlaczego czasem te same słowa potrafią dodać nam skrzydeł, a kiedy indziej wywołują łzy? Na wspólnych warsztatach postaramy się odkryć tajemnice siły słów, potrenujemy słowne potyczki – by nauczyć się władać słowami niczym czarodziejską różdżką. Pożartujemy sobie ze słów i psikusów, które płatają nam w przysłowiach. Będzie zabawnie, przyjaźnie i interesująco – daję słowo!
Książkę wydało Wydawnictwo AWM

Bajki Pod Globusem, „Przysłowiowy zawrót głowy”
24 listopada, sobota, godz. 12.00

PRZYSŁOWIOWY ZAWRÓT GŁOWY
Książeczka z serii „Znane słowa od nowa” to najlepszy pomysł na to, by połączyć naukę z zabawą. Dzięki niej każdy młody czytelnik odnajdzie magię tkwiącą w przysłowiach. Proste definicje, bajeczne ilustracje i pełne humoru wiersze sprawiają, że nawet najtrudniejsze językowe kalambury stają się zrozumiałe. Kultowe przysłowia przedstawione w zabawnych rymowanych historiach nie tylko śmieszą i ciekawią, ale i uczą – odkrywając bogactwo języka polskiego.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu „Krakowskie księgarnie na medal” realizowanego przez Fundację Miasto Literatury. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Kraków.

Wstęp wolny!
Obowiązuje rezerwacja miejsc: pr@liberglob.pl