Bajki międzykulturowe w Staromiejskim Domu Kultury

Staromiejski Dom Kultury rynek Starego Miasta 2, Warszawa mapa

wtorek 14.11.2017 do czwartek 14.12.2017

bezpłatne

Bajki międzykulturowe w Staromiejskim Domu Kultury

8. edycja programu edukacji kulturalnej  w ramach, którego osoby wywodzące się z innego niż polski, kręgu kulturowego, czytają tradycyjną dla siebie bajkę, grupom dzieci z szkół i ognisk wychowawczych. Czytanie bajek wzbogaca prezentacja jej kontekstu kulturowego. Spotkania z bajkami odbywają się we wtorki, w Staromiejskim Domu Kultury. Dzieci, w trakcie warsztatów plastycznych wykonują ilustracje do wysłuchanych bajek. Cykl regularnych spotkań, odbywających się we wtorki, w Piwnicy Largactil, zakończy się w czerwcu 2018 r. Efektem finalnym będzie m.in. książeczka, w której znajdą się wszystkie bajki z programu, w językach oryginalnych i polskim tłumaczeniu, ilustrowana pracami dzieci wykonanymi podczas warsztatów.

Organizator – Staromiejski Dom Kultury. Partnerzy – Fundacja Etc., Bułgarski Instytut Kultury, Fundacja PoNadTo, Instytut Słowacki w Warszawie, Fundacja Adulis, Fundacja dla Somalii, Forum Kenijsko-Polskie, Instytut Camoesa, Jasmin – Stowarzyszenie Przyjaciół na rzecz Współpracy Międzykulturowej, Stowarzyszenie Kulturalne Sahaja Yoga, Stowarzyszenie SIETAR, Towarzystwo Przyjaciół Grecji, Węgierski Instytut Kultury, Fundacja AfrykaConnect,  FundacjaFilmGramm, Ukraiński Dom w Warszawie, Centrum Wspierania Rodzin „Rodzinna Warszawa” Ognisko „Starówka”, szkoły, przedszkola i placówki-opiekuńczo wychowawcze w Warszawie.

Patronat: Kontynent Warszawa, Etnosystem.pl, Afryka.org.

Udział bezpłatny.

Kontakt: Paulina Zając,

pzajac@sdk.pl, tel. 22 831 23 75 w. 141

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, zajęcia dla dzieci Warszawa Śródmieście

Staromiejski Dom Kultury

Staromiejski Dom Kultury nie jest nastawiony na efektowne (ale drogie!) imprezy, a na pozytywistyczne zajęcia edukacyjne w klubach i zespołach, gdzie oprócz artystycznej, solidnej pracy warsztatowej uczestnik otrzymuje dużą dawkę wiedzy i umiejętności. Wizualizacją misji …

Więcej

Adres:

Rynek Starego Miasta 2,
00-272 Warszawa


Kontakt:

22 831 23 75 w. 111, 22 831 23 75 w. 111
sekretariat@sdk.pl
http://www.sdk.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:bajkabaśnie