Bajki japońskie

niedziela 27.01.2013

Bajki japońskie

W najbliższą niedzielę 27 stycznia o godzinie 11.00 zapraszamy do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie na spotkanie z japońskimi bajkami. Tym razem tematem głównym będzie początek nowego, dalekowschodniego roku  Roku Wodnego Węża oraz otwarta w ostatni wtorek wystawa Tomka Niewiadomskiego BLUE.


Bajkom towarzyszyć będą warsztaty tworzenia pluszowych wężów.
Zapraszamy!

27.01, godz. 11.00
 

Bajki japońskie
Każda ostatnia niedziela miesiąca, godzina 11.00
 
Bajki japońskie wracają w nowej odsłonie! Projekt opracowany z myślą o naszej najmłodszej publiczności polega na prezentacji literatury japońskiej – bajek, baśni i legend oraz warsztatach. Dotychczas bajki czytali dzieciom znani aktorzy i artyści krakowscy, wśród nich:: Jerzy Trela, Grzegorz Turnau, Iwona Bielska, Jan Peszek, Maria Peszek, Błażej Peszek, Andrzej Grabowski, Anna Polony, Krystyna Zachwatowicz, Krzysztof Globisz, Bronisław Maj, Dorota Segda, Joanna Mastalerz. Teraz będą to spotkania, w których bajka będzie punktem wyjścia do działań plastycznych – proponujemy  warsztaty origami, kaligrafii, tworzenia pieczątek, zabawy w oparciu o japońskie techniki plastyczne.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Bajki japońskie

Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha"

Nazwa Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha pochodzi od tytułu serii szkiców Katsushika Hokusai, ale przede wszystkim był to pseudonim Feliksa Jasieńskiego. Manggha Jasieński (1861-1929) był publicystą, kolekcjonerem i mecenasem sztuki.  

Manggha od początków swego istnienia …

Więcej

Adres:

ul. M. Konopnickiej 26
30-302 Kraków


Kontakt:

(012) 267 27 03; (012) 267 37
centrum@manggha.krakow.pl
http://www.manggha.krakow.pl
facebook