Bajki dla odważnych – darmowe słuchowiska dla dzieci

wtorek 05.01.2021 do niedziela 17.01.2021

Bajki dla odważnych - darmowe słuchowiska dla dzieci

W ramach ferii online Muzeum Etnograficzne w Toruniu opublikowało słuchowiska „Bajki dla odważnych”. Czterech opowieści – „O pewnym synu”, „O głupim Wojtku”, „O Maciusiu, co szedł do piekła po cyrograf” i „O królewnie z brodą” – wysłuchać można na www.etnomuzeum.pl  oraz w najpopularniejszych serwisach streamingowych.

Słuchowiska przygotowane i zrealizowane zostały przez aktorów Teatru Baj Pomorski: Dominikę Miękus, Jacka Pysiaka, Edytę Soboczyńską (którzy odpowiadali również za adaptację i reżyserię) oraz Krzysztofa Grzędę. Autorami oprawy muzycznej są Jacek Doroszenko, Rafał Kołacki, Michał Górczyński i Wojtek Jachna. Płyta ze słuchowiskami towarzyszyła książce „Bajki dla odważnych”, która ukazała się nakładem wydawnictwa MET w 2013 r. Publikację, wraz z płytą ze wszystkimi nagraniami, kupić można na stronie www.etnomuzeum.pl/wydawnictwa .

Teksty zaadaptowanych na potrzeby słuchowiska bajek zostały zapisane na Kujawach przez Aldonę Paczkowską i Feliksa Paczkowskiego w latach 50. XX w., stanowią część zbiorów Archiwum Folkloru Słownego MET.
Autorką ilustracji jest Barbara Górka.

Link do nagrań: http://etnomuzeum.pl/ferie-online/bajeczny-czwartek/

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:audiobookibajka