#bajkawdomu – akcja Bajki Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Katowicach mapa

środa 01.04.2020 do środa 08.04.2020

#bajkawdomu - akcja Bajki Pana Kleksa

Bajka Pana Kleksa w Katowicach na czas zamknięcia uruchomiła akcję #bajkawdomu.

„Szybko podjęliśmy decyzję, że chcemy propagować właściwe postawy w tym trudnym dla wszystkim czasie. Stwierdziliśmy, że skoro rodzice z dziećmi nie mogą nas odwiedzić tym razem to my ich odwiedzimy w ich domach, ale wirtualnie” – przekonuje Grzegorz Pietraszewski, pomysłodawca Bajki Pana Kleksa.

Każdego dnia w serwisach społecznościowych Bajki Pana Kleksa pojawiają się krótkie filmy video, proponujące gotowe rozwiązania spędzania wolnego czasu z dzieckiem. Wykorzystano doświadczenie animatorów oraz naukowców Bajki Pana Kleksa, którzy na co dzień spotykali się z rodzinami w Bajce. Teraz robią to samo, ale w formie online.

LATAJĄCY PAN KLEKS I DOMOWE LABORATORIUM

„Podpowiadamy co można robić wspólnie, gdy już odrobimy lekcje, ugotujemy obiad, wrócimy z pracy czy skończymy ją wykonywać w domu. Dla nas od początku propagowanie rodzinnego stylu życia i odpowiedzialności społecznej było bardzo istotne. #bajkawdomu to nie tylko świetna zabawa, ale próba zatrzymania naszych rodaków swoich mieszkaniach w taki sposób, żeby nie zwariowali”- kontynuuje Grzegorz Pietraszewski.

W obecnej sytuacji potrzebne jest zdecydowanie więcej form zabawy, ale także rozwoju naszych pociech w domu, dlatego #bajkawdomu jest różnorodna i dotyka wielu dziedzin.

Z jednej strony ma pomóc w oderwaniu się od trudnej codzienności, ale z drugiej przemycać walory edukacyjne tak, by poprzez zabawę dzieci również się uczyły. Dlatego wśród propozycji znajdują się chemiczne eksperymenty z Wielkim Elektronikiem, nauka angielskiego na podstawie wierszy Jana Brzechwy, zajęcia artystyczne, robienie smakołyków w kuchni czy nauka żonglerki z Panem Kleksem. Ważnym elementem akcji #bajkawdomu jest integracja. Większość zadań jest nastawiona na wykonywanie ich przez dzieci razem z rodzicami. Wszystko jest zależne od stopnia trudności.

Po kilku dniach funkcjonowania akcji widać, że spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów. Chętnie dzielą się efektami prac swoich dzieci w komentarzach, publikując zdjęcia czy video.

Wszystkie filmy w ramach akcji #bajkawdomu można znaleźć na profilu FB Bajki Pana Kleksa https://facebook.com/BajkaPanaKleksa

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:bajka
#bajkawdomu – akcja Bajki Pana Kleksa