Bajka muzyczna: Jaś i Małgosia

Bajka muzyczna: Jaś i Małgosia

Klub Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31)
🗺 mapa
📅 niedziela 12.12.2021
🎫 20zł
Bajka muzyczna: Jaś i Małgosia
Grudzień, a my dalej na scenie! Jeżeli jeszcze nie załapaliście się na przedstawienie “Jaś i Małgosia”, to wciąż macie szansę. Zapraszamy do Klubu Zakole Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Zakole 31) na spektakl teatralny, który przygotowywaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy i okazuje się, że nie tacy z nas ostatni aktorzy – nasza młoda, wymagająca widownia za każdym razem biła brawo. Ale jeżeli nam nie wierzycie – przekonajcie się sami!

Któż z nas nie zna przygód dwójki rodzeństwa Jasia i Małgosi mieszkających w ubogiej chatce drwala na skraju lasu? Jeżeli chcecie odświeżyć sobie opisywaną w bajce historię i zawarte w niej piękne wartości – zapraszamy Was na bajkę muzyczną, którą przygotowywaliśmy w pocie czoła, ale za to z nieukrywaną radością!

Przepięknie skonstruowana fabuła bajki braci Grimm bawi i zachwyca od wielu lat. W postaci zagubionej Małgosi, opiekuńczego Jasia, gapowatych Jeży, ruchliwych Wiewiórek czy nieco zawadiackiego Zająca może odnaleźć się każdy – niezależnie od wieku. W bajce pojawia się także Baba Jaga z zamiarem utuczenia Jasia i upieczenia w piecu oraz jej pomocnik – przebiegły Kocur. Jednak pomimo chwil grozy (których u braci Grimm nigdy nie brakuje), bajka porusza wiele ważnych i ponadczasowych problemów: samotności, posłuszeństwa, łakomstwa, ale także potrzeby przyjaźni. Mottem bajki jest podsumowujące ją zdanie: „prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”.

W żywiołowej, pełnej zwrotów akcji, barwnej i rozśpiewanej bajce wystąpi Zespół Pracowników Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Kurtyna w górę!

Wstęp:  20,00 zł (Bilety dostępne w Klubie Zakole)

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie