Bądź widoczny na drodze – weź udział w spotkaniu Odblaskowi.pl! Akcja w CH Auchan w Białymstoku

Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ul. Produkcyjnej 84 w Białymstoku, a 18 września w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska

sobota 17.09.2016 do niedziela 18.09.2016

bezpłatny

bezpieczeństwo

Już w najbliższy weekend w Centrach Handlowych Auchan w Białymstoku odbędą się spotkania w ramach kampanii edukacyjnej „Odblaskowi – Siła Bezpieczeństwa”. Akcja ma na celu propagowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze, a w szczególności noszenia elementów odblaskowych przez najmłodszych i ich rodziców. Podczas spotkania będzie można bezpłatnie otrzymać odblaskowe opaski.

Tej jesieni odbędzie się siódma edycja kampanii edukacyjnej „Odblaskowi – Siła Bezpieczeństwa”, adresowanej do uczniów i ich rodziców. Jej celem jest promowanie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach, zwłaszcza po zmroku. Organizatorzy będą przekonywać wszystkich do noszenia elementów odblaskowych na ubraniu. Dlatego podczas spotkań, które odbędą się 17 września w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna, a 18 września w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska, organizatorzy rozdadzą uczestnikom bezpłatne, odblaskowe opaski.

W trakcie spotkań w pasażach galerii handlowych staną interaktywne Bezpieczne Miasteczka. Będą na nich odwzorowane główne elementy miasta – budynki, drogi, przejścia dla pieszych oraz światła drogowe. Tak odwzorowana przestrzeń pomoże dzieciom wyćwiczyć umiejętności, niezbędne do bezpiecznego poruszania się po drodze. Broszury edukacyjne rozdawane podczas spotkania pozwolą utrwalić tę wiedzę.

Dodatkowo najmłodsi będą mogli wziąć udział w licznych zabawach i animacjach. Wśród nich będzie  wielkoformatowa gra edukacyjna „Zebra w mieście”. W trakcie rozgrywki to uczestnicy są pionkami na planszy i poruszają się po niej zdobywając kolejne punkty wiedzy. Z kolei podczas warsztatów plastycznych maluchy będą mogły również wykonać maski superbohaterów, a następnie zapozować w nich do zdjęcia na tle specjalnej fotościanki.

Na potrzeby kampanii edukacyjnej została stworzona strona internetowa odblaskowi.pl, na której można znaleźć szczegółowe informacje na temat kampanii i materiały edukacyjne. Kampanie wspierają znani artyści, dziennikarze, sportowcy i blogerzy, m.in. Ambasadorami tegorocznej kampanii są: Kamil Stoch, Krzysztof Ignaczak, Adam Kornacki, Kamil Rutkowski, Anna Dydzik, Marcin Daniec, Kasia Kowalska, Krzysztof Ziemiec, Robert Heisig oraz Kameralnie, Magia Y, Mietczyński.

Spotkania w ramach kampanii „Odblaskowi – Siła Bezpieczeństwa” odbędą się 17 września w godzinach 11.00-17.00 w Centrum Handlowym Auchan Produkcyjna przy ul. Produkcyjnej 84 w Białymstoku, a 18 września w Centrum Handlowym Auchan Hetmańska. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

 

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zobacz także