Babie lato w Skansenie – rodzinna sobota w Muzeum Włókiennictwa

Łódź, ul. Piotrkowska 282 mapa

sobota 17.09.2016

cmw babie lato 2016 logo

Jak co roku, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza do wspólnego pożegnania lata. Dla uczestników „Babiego lata w skansenie” planowanego na 17 września (sobota) przewidzieliśmy moc atrakcji. Będzie coś dla intelektu, ucha, oka, a nawet podniebienia.

17 września 2016 r., sobota
godz. 11.00-16.00

„Babie lato w Skansenie”

Głód wiedzy w zakresie najbardziej pomysłowych wynalazków pralniczych można będzie zaspokoić podczas zwiedzania ekspozycji „Łódzka praczka”. Goście muzeum będą mieli okazję przyjrzeć się m.in. jednej z najstarszych maszyn elektrycznych, nasuwającej szereg pytań: czy tym obiektem podróżował pies Łajka? Czy to Sputnik? Mina morska? A może globus?

Kolejny punkt programu, zwiedzanie kościoła pod okiem przewodnika będzie kolejną szansą dla ciekawskich, żeby dowiedzieć się więcej o historii obiektu, a także tego, co się kryje w nieudostępnianych na co dzień miejscach? Tego dnia otwarte zostaną dla zwiedzających drzwi wiodące do zakrystii a także na empory.

Z kolei amatorzy rękodzieła podczas „Babiego lata” będą mieli okazję spróbować sił twórczych podczas warsztatów artystycznych pn. „Tajemnice jedwabnika”. Uczestnicy wykonają obrazki techniką aplikacji inspirowane wierszem Marii Konopnickiej „Pranie”, otrzymają także garść wiedzy na temat rodzajów tkanin i dzianin, ich właściwości i pochodzenia.

Imprezę uświetni koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej z Łodzi, który odbędzie się w zabytkowym kościele w skansenie. Wystąpi kwartet smyczkowy i orkiestra kameralna „Łódzkie smyczki”, a także solistka Natalia Kowalska grająca na akordeonie.

To nie koniec sobotnich atrakcji. W pracowniach rękodzielniczych mieszczących się na terenie Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej można będzie także wydziergać własną bransoletkę na szydełku, stworzyć biżuterię z materiałów recyclingowych, spróbować sił na kole garncarskim czy stworzyć ceramiczny imbryczek na jesienną herbatę. Wszak chłodne dni już za pasem.

Dla miłośników książek „Dom Papiernika” zaplanował kiermasz książki antykwarycznej. Tego dnia goście muzeum będą mogli również zakupić na terenie skansenu i Białej Fabryki, doskonałe na prezent, wyroby rękodzielnicze: sizalowe postaci z baśni i bajek, tekstylne zabawki, biżuterię czy serwetki.

Dla wzmocnienia sil witalnych w trakcie sobotniej imprezy restauracja Łaźnia, działająca na terenie muzeum w dawnej „łaźni” Geyera, przygotuje specjalne menu: „Smaki na koniec lata”, m.in. ciasto ucierane ze śliwkami.

„Babie lato w Skansenie” rozpocznie się o godz. 11.00, zakończy o godz. 16.00.

Szczegółowy program „Babiego lata” znajduje się na stronie muzeum.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Centralne Muzeum Włókiennictwa - logo czarno-białe

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Siedzibą muzeum jest "Biała Fabryka" - okazały czterokondygnacyjny kompleks klasycystycznych, biało tynkowanych (stąd nazwa) budynków, jeden z najpiękniejszych w Polsce zabytków architektury przemysłowej. Zbudowany w latach 1835-39 przez Ludwika Geyera, mieścił pierwszą w Łodzi mechaniczną …

Więcej

Adres:

ul. Piotrkowska 282
93 - 034 Łódź


Kontakt:

42 684 33 55
edukacja@muzeumwlokiennictwa.pl
http://www.muzeumwlokiennictwa.pl
facebook

Zobacz także