UD

Babcia Dziergajka – opowieść, która porusza

📅 środa 17.10.2018 do piątek 02.11.2018
Babcia Dziergajka - opowieść, która porusza

„Babcia Dziergajka” autorstwa Margarett Borroughdame to z pozoru prosta opowieść, która porusza i przypomina o tym, co w życiu najważniejsze. Polecamy ją tym rodzicom, dziadkom i nauczycielom, którzy pragną pomóc dzieciom odkrywać najprostsze i najskuteczniejsze sekrety na piękne życie!

To pełna humoru, ciepła i miłości oraz zadumy wierszowana historia o niezwykłej babci, która nietuzinkowo – bo poprzez swoje oryginalne hobby – wyrażała miłość do bliskich. Czy bliskim to się podobało? Co to była za pasja? Dowiecie się z książki! Margarett Borroughdame pokazuje w niej, że w życiu nie liczą się stereotypy i tradycyjny podział ról społecznych na żeńskie i męskie, jak wielką siłą mogą być pasja i hobby i jaką moc ma miłość, która nie zna granic przestrzeni ani czasu. Autorka w subtelny i refleksyjny sposób dotyka tematu przemijania i pożegnania z bliskimi. Wiersz kończy się optymistyczną puentą, która pomaga dzieciom zbudować pozytywny obraz świata – magia uczuć i nasze codzienne dokonania to ślad, który po sobie zostawiamy. Książka zachęca do rozmowy z dziećmi na trudne tematy. Napisana pięknym językiem, pełnym plastycznych opisów, kształtów, kolorów i sytuacji, zilustrowana z klasą i humorem! 

Gorąco zachęcamy do przeczytania książki i przyjaźni z Babcią Dziergajką! Portal Miasto Dzieci.pl patronuje pierwszemu wydaniu książki.

„,Babcia Dziergajka”: Wydanie I – Wydawnictwo MBBooks, oprawa twarda, szyta, dla wieku 4-10 lat, do nabycia np. na: www.slowoteka.pl

408 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent