Azja Express – pociągiem w głąb Azji

Warszawa, ul. Towarowa 3 mapa

niedziela 18.06.2017

wstep wolny

Spotkanie w muzeum Azja Express

Zapraszamy na spotkanie z parą podróżników: Patrycją Skłodowską-Kocewiak i Łukaszem Kocewiak, którzy odbyli dwumiesięczną wyprawę w głąb Azji. Opowiedzą oni o pełnej zaskakujących przygód podróży przez Rosję, Mongolię, Chiny i Nepal.

Spotkanie z podróżnikami: Patrycją Skłodowską-Kocewiak i Łukaszem Kocewiak.

Gdzie: Stacja Muzeum (d. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie), Warszawa, ul. Towarowa 3

Kiedy: 18 czerwca 2017 r., godz. 15:00-17:00

Wagon trzeciej klasy przeniesie nas na Syberię, gdzie zerkniemy w jej niebiesko oko – Jezioro Bajkał. Starym UAZ-em przemierzymy bezkresne przestrzenie Pustynii Gobi. Następnie znów pociągiem zajrzymy do pełnych kontrastów Chin, porównując wielkomiejskie atrakcje Pekinu z prostym życiem na prowincji. Wyprawę zakończymy na poddaszu świata, u stóp okrutnej bogini – Annapurny – jednego z ośmiotysięczników.

Patrycja Skłodowska-Kocewiak – z wykształcenia geograf – człowiek zafascynowany poznawaniem i opisywaniem świata; z pasji – grafik i obieżyświat. Podróżuję od zawsze, bo życie to jedna wielka podróż – odkrywanie nowych miejsc i doświadczanie wrażeń, które odciskają na nas tak silne piętno, że sięgamy po więcej. Takie właśnie jest to moje podróżowanie – wieczna przygoda, która tylko pozornie kończy się gdy rozpakowuję plecak; bo trwa nadal w głowie, kiedy opisuję swoje przeżycia i fascynacje.

 

Łukasz Kocewiak
Z wykształcenia inżynier elektryk. Najprawdopodobniej jedyny człowiek, który uprawia prąd i hoduje wiatraki, a swoje wrażenia opisał w rozprawie doktorskiej. W wolnych chwilach wspinam się tu i ówdzie i jakoś zawsze ciągnie mnie w góry wysokie. Pasja do podróżowania, fotografii i gór łączą się w harmonijny sposób i pozwalają w wolnych chwilach prowadzić bloga:
www.kartkazpodrozy.pl

 

WSTĘP WOLNY

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
logo stacja muzeum

Stacja Muzeum i Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie

STACJA MUZEUM W WARSZAWIE przejęła zbiory po zlikwidowanym z dniem 31 marca 2016 r. Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Obecną siedzibą Stacji jest dawny dworzec Warszawa Główna Osobowa, znajdujący się przy ul. Towarowej 3, w pobliżu …

Więcej

Adres:

Stacja Muzeum Ul. Towarowa 3 00-811 Warszawa
Muzeum Kolei Wąskotorowej ul. Licealna 18, 96-500 Sochaczew


Kontakt:

kasa+48 22 620 04 80 wew. 119
edukacja@stacjamuzeum.pl
http://www.stacjamuzeum.pl