Autor kultowej serii książek Baśniobór we Wrocławiu!

Hala Stulecia, Empik Renoma, Kino Nowe Horyzonty mapa

piątek 03.06.2016 do sobota 04.06.2016

Wstęp wolny

Spotkanie z autorem Baśnioboru

W czerwcu do Wrocławia przybędzie Brandon Mull, autor kultowej serii książek BAŚNIOBÓR!

Wyjątkowe wydarzenie. Serię pięciu tomów Baśnioboru pokochały dzieci na całym świecie, również w Polsce. Cykl znalazł się na pierwszym miejscu na liście bestsellerów dla dzieci „New York Timesa”! Prawdziwa gwiazda literatury dla młodych czytelników. Brandon Mull będzie w Polsce po raz pierwszy i będzie wyłączenie we Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury.

Wizyta i spotkania odbywają się w ramach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży, Międzynarodowego Festiwalu Kryminału oraz Targów Książki Dobre Strony.

Na spotkania w kinie Nowe Horyzonty były zapisy. Lista miejsc wyczerpała się błyskawicznie! Nadal zapraszamy na spotkanie na Targach Książki Dobre Strony i do wrocławskiego empiku Renoma. Spotkania są otwarte. Będzie można przyjść po autograf, zrobić sobie zdjęcie.

PIĄTEK, 3 czerwca

  • godz. 12.00 autor spotyka się z czytelnikami na Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony (Hala IASE / Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1). Będziemy na stoisku wydawnictwa Wilga. Autor będzie podpisywał książki (nie planujemy tu żadnej rozmowy). Spotkanie otwarte. Serdecznie wszystkich zapraszamy!
  • godz. 17.00 do 18.30 spotkanie z czytelnikami w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci i Młodzieży „Baśniobór na żywo czyli Brandon Mull we własnej osobie”. Spotkanie odbędzie się w Kinie Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21. Miejsca na to spotkanie zniknęły błyskawicznie!

SOBOTA, 4 czerwca

  • godz. 11.00 (do ok. 12.30) – spotkanie w empiku Renomie (krótka rozmowa i podpisywanie książek). Spotkanie otwarte. Serdecznie zapraszamy!
  • godz. 14.00 (do 15.30) – spotkanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału „Widmark, Mull, Robinson – narracje kryminalne przez całe życie.” Spotkanie odbywa się w Kinie Nowe Horyzonty, Kazimierza Wielkiego 19a-21.

Spotkanie będzie również okazją do zapoznania się z naszą majową premierą: jedynym oficjalnym przewodnikiem, dzięki któremu będziesz mógł zostać opiekunem Baśnioboru! Od teraz ten magiczny rezerwat nie będzie krył przed tobą żadnych tajemnic!

 

Baśniobór. Przewodnik opiekuna

Brandon Mull

przekład: Rafał Lisowski

Pewnie nieraz czytaliście o centaurach i satyrach, wróżkach i olbrzymach mgielnych. Ale czy choć raz je widzieliście? Teraz to możliwe. I nie musicie nawet wypić mleka! Po raz pierwszy zobaczycie ogromnego Celebranta, króla smoków, będziecie mogli spojrzeć w oczy Nagi Lunie i przekonać się o oszołamiającym pięknie dżinnowej harfy.

Pierwsze kompendium wiedzy na temat Baśnioboru i zamieszkujących go istot. Dzięki niemu już nigdy nie zgubisz się w żadnym  z rezerwatów, nie nabierzesz się na żarty satyrów ani nie urazisz centaurów. Poznasz ważne szczegóły dotyczące niemal wszystkich bohaterów tego bestsellerowego cyklu. Dla tych, którzy znają losy Kendry i Setha, będzie to znakomite uzupełnienie książek. Dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z Baśnioborem, będzie to doskonały przewodnik, dzięki któremu z łatwością odnajdą się w zawiłościach tego magicznego świata. Znakomite ilustracje Brandona Dormana świetnie oddają atmosferę Baśnioboru.

Polecamy również poprzednie tomy serii o Baśnioborze:

tom 1. Baśniobór

tom 2. Baśniobór. Gwiazda Wieczorna wschodzi

tom 3. Baśniobór. Plaga cieni

tom 4. Baśniobór. Tajemnice smoczego azylu

tom 5. Baśniobór. Klucze do więzienia demonów

 

Pierwsze miejsce na liście bestsellerów dla dzieci „New York Timesa”!

Przez wiele wieków czarodziejskie istoty ukrywały się w tajemnym miejscu zwanym Baśnioborem, który jest dziś jedną z ostatnich przystani prawdziwej magii. Czarodziejską? Oczywiście. Ekscytującą? Jasne. Bezpieczną? Cóż, właściwie wręcz przeciwnie.

Kendra i jej brat Seth nie mają pojęcia, że ich dziadek jest obecnym opiekunem Baśnioboru. W otoczonym murami lesie pradawne reguły wprowadzają porządek między chciwymi trollami, złośliwymi satyrami, kłótliwymi wiedźmami, psotnymi chochlikami i zazdrosnymi wróżkami. Gdy jednak zasady te zostają złamane, ujawniają się potężne moce zła, a Kendra i jej brat muszą zmierzyć się z największym w swym życiu wyzwaniem, by uratować rodzinę, Baśniobór, a może i cały świat…

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie