Atrakcje w Trójmieście

niedziela 30.05.2010

W najbliższą niedzielę 30 maja o godz. 15.00 na sopockim molo już po raz 23 odbędzie się Tyczka na Molo. Gospodynią, a zarazem faworytką konkursu będzie sopocianka Anna Rogowska (medalistka olimpijska z Aten i aktualna Mistrzyni Świata – Berlin 2009). Anna Rogowska ustanowiła także w 2005 r. rekord Tyczki na Molo skacząc na wysokość 4,77 m.

W konkursie weźmie udział 9 zawodniczek reprezentujących takie kraje jak: Anglia, Niemcy, Rosja, Polska, wśród nich medalistki i finalistki takich imprez jak: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata, Europy i macierzystych krajów.

 

Oprawę muzyczną zawodów zapewnia znany na wybrzeżu zespół Detko Band pod kierownictwem byłego lekkoatlety, wielokrotnego reprezentanta, rekordzisty i Mistrza Polski – Jerzego Detki.

 

Wstęp na zawody jest bezpłatny!

 

Tyczka na Molo to najstarsza impreza pozastadionowa świata. Pomysłodawcą pierwszych zawodów w 1984 roku był Marian Bigocki, ówczesny zawodnik SKLA (długodystansowiec) oraz pracownik sopockiego MOSIRu. W SOpocei skakały takie sławy jak: Władysław Kozakiewicz, Tadeusz Ślusarski, Mirosław Chmara (ustanowił w 1988 r. rekord Tyczki na Molo – 5,80 m), Marian i Adam Kolasowie, Wasilij Bubka, Władimir Poliakow.

Od 1996 roku na molo skaczą panie.

www.stadionlesny.pl, www.skla-sopot.pl

źródło www.sopot.pl

{{moduly ntltresc}}

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Zimowa wyprzedaż w 5.10.15.

Zobacz także