Atrakcje w Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie mapa

czwartek 23.06.2016 do piątek 24.06.2016

Pinokio

Zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty imprez, koncertów, spotkań i warsztatów artystycznych organizowanych przez instytucje kultury w ramach projektu EUROPEJSKI STADION KULTURY. WSCHÓD KULTURY.

Muzeum Dobranocek także przygotowało sporo atrakcji.

W Klubie Festiwalowym na bulwarach proponujemy:

23.06. godz. 10.00-11.30 – warsztaty ilustratorskie „Namaluj mi bajkę” prowadzone przez Surena Vardaniana – autora ilustracji do wielu książek dla dzieci i dorosłych m.in.: „Baśnie Braci Grimm”, „Pinokio”, „Przygody Tomka Sawyera”, „Podróże Guliwera”, „Przygody Sherlocka Holmesa”. Twórca przedstawi swoje projekty, opowie o pracy nad książkami oraz przeprowadzi warsztaty artystyczne, na których uczestnicy stworzą własne ilustracje do znanych bajek.

23.06. godz. 18.00 – pokaz ukraińskich animacji dla dzieci udostępnionych przez Narodowe Centrum Oleksandra Dowżenki.

24.06. godz. 10.00-11.30 – spotkanie ze studentami z Ukrainy z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania, którzy przeprowadzą multimedialną prezentację o zwyczajach i kulturze ukraińskiej oraz opowiedzą o swoich dobranockach z dzieciństwa.

Na koniec pokazu przewidziany jest mały poczęstunek ze specjałem kuchni ukraińskiej. Organizatorami spotkania są Muzeum Dobranocek i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Rzeszowie.

Na rzeszowskich bulwarach trakcie festiwalu będzie prezentowana wystawa plenerowa „Znajomi z Telewizorka” przedstawiająca popularnych bohaterów polskich i zagranicznych dobranocek.

Muzeum w czasie festiwalu będzie czynne:
23-24 czerwca: 9.00-19.00
25-26 czerwca: 10.00-19.00
W siedzibie Muzeum Dobranocek będzie można podziwiać wystawę twórczości Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do baśni i bajek: „Alicja w Krainie Czarów”, „Mały Książę”, „Baśnie Braci Grimm, „Pinokio”, trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: „Zezia, Giler i Oczak”, „Labirynt Lukrecji”, „Zezia i wszystkie problemy świata”.

Goście ESK będą mogli też obejrzeć wystawę twórczości Edwarda Sturlisa –wybitnego reżysera związanego ze Studiem Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi oraz projekcje najpopularniejszych filmów artysty.
Nie zabraknie także pokazów popularnych polskich dobranocek: „Bolek i Lolek”, „Reksio”, „Miś Uszatek”, „Mały Pingwin Pik-Pok”, „Dziwne przygody Koziołka Matołka” i wielu innych.

ZAPRASZAMY!

http://stadionkultury.pl/

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy

Zapraszamy w sentymentalną podróż do jedynego w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami. Muzeum Dobranocek powstało w 2009 roku dzięki pomysłowi Wojciecha Jamy - kolekcjonera, który przekazał …

Więcej

Adres:

ul. Mickiewicza 13
35-064 Rzeszów

Kontakt:

17 748 36 51
poczta@muzeumdobranocek.com.pl
http://www.muzeumdobranocek.com.pl
facebook

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także