Atrakcje w Gdańsku

sobota 01.05.2010

1 maja od godz. 15.00 w siedzibie Sceny Muzycznej GAK przy ul. Powstańców Warszawskich 25 odbędą się zawody tańca ulicznego w wykonaniu tancerzy z całej Polski.
Street Session to sesja ulicznych styli tanecznych: hip-hop, popping, locking składająca się z warsztatów tanecznych, wspólnego jam2u i zawodów, w których zawodnicy w bezpośrednich starciach skonfrontują swój styl, technikę i energię pod okiem jury.

Pojedynki sędziować będą czołowi i szanowani tancerze sceny streetdance, znani m.in. z udziału w programie „You Can Dance".

Marta Jaremin (Czajna) – trenerka locking i hip-hop dance w Enzym Studio. Wystąpiła m.in. w jednej z największych Polskich produkcji tanecznych „Kochaj i tańcz".
Adam Błachowicz (Batman) – mistrz Polski locking 2009. W ramach II edycji programy „You Can Dance" odbył podróż do Argentyny.
Paweł Mazur – (Pitzo) – tancerz, choreograf, mc, producent i organizator. Od 1998 roku związany ze sceną streetdance.
Radek Kozłowski (Zolsky) – specjalizuje sie w Hip hopie, ale zna także style takie jak: popping, locking, krumping i house. Tańczyć zaczął pod okiem Pitza. Uczestniczył w warsztatach z tancerzami Meech (Francja), Joseph Go (Francja) i Iron Mike, Jr. Boogaloo.

W programie także pokazy beatboxu tzn. sztuki rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. Gdański dj – Horba zapewni oprawę muzyczną, a imprezę poprowadzi Mc Emote.

To okazja do poznania styli tanecznych takich jak hip hop, popping i locking od teorii do praktyki: wspólnej sesji treningowej-jam′u i zawodów sprawdzających posiadane umiejętności. Każdy może też wziąć udział w warsztatach:
12.00-13.00 – poprowadzi Hip Hop Pitzo;
13.10-14.10 – poprowadzi Hip Hop Zolsky;
14.15-15.15 – poprowadzi Popping Pitzo.

Od godz. 14.00 nastąpi rejestracja zawodników i zawody, które potrwają do godz. 19.15. Imprezie przyglądać się można od godz. 15.00.

Zwycięzcy we wszystkich trzech stylach otrzymają nagrody pieniężne. I miejsce: 200 zł II miejsce: 100 zł.

Udział w jednym warsztacie to koszt 15 zł; w imprezie: zawodnicy: 5 zł/1 styl, widzowie: 5zł.

Zgłoszenia na warsztaty pod mailem warsztaty@nbds.pl albo na miejscu.
Więcej na stronie współorganizatora imprezy: www.nbds.pl

źródło www.gdansk.pl

{{moduly ntltresc}}

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie