sobota 16.05.2015

Atrakcje dla rodzin w Poznaniu

W sobotę 16 maja 2015 zapraszamy na kolejną – 13 już edycję Nocy Muzeów. W programie tegorocznej Nocy Muzeów znalazły się spotkania przy wybranych obiektach, oprowadzania po wystawach, zabawy konkursowe oraz warsztaty.

Muzeum Narodowe, gmach główny, zaprasza na wystawy Nocny Poznań w blasku neonów oraz Bunt-Ekspresjonizm-Transgraniczna awangarda.

W Wielkopolskim Muzeum Wojskowym będzie można m.in. zobaczyć wystawę Odznaka Pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich. 95. rocznica ustanowienia oraz wziąć udział w zabawie konkursowej Wytęż wzrok i odszukaj detale, atrakcja adresowana jest także do najmłodszych widzów.

W Muzeum Etnograficznym publiczność będzie miała możliwość obejrzenia i przymierzenia strojów z różnych zakątków świata, dzieci ponadto będą mogły wziąć udział w warsztatach plastycznych pt. W afrykańskim klimacie.

Propozycja Muzeum Historii Miasta Poznania to wystawa pocztówek i fotografii Majówki w dawnym Poznaniu oraz prezentacja Poznań jakiego nie znasz złożona z kilkudziesięciu slajdów z widokami miasta, które są mało znane szerszemu gronu odbiorców.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Muzeum Narodowe w Poznaniu