Jadzia Pętelka

01.09 NIEDZIELA GODZ 12.00-15.00

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

ZMALUJMY COŚ RAZEM
Zostań małym dekoratorem domu i przestrzeni, stwórz swój domek marzeń, pomaluj w nim ściany, okna, drzwi i zaprojektuj ogródek. Wielkie kartonowe instalacje będą na Ciebie czekać! Ponadto uczestnicy będą mogli uczestniczyć w pokazie malowania aerografem, który w mgnieniu oka zmienia nudną ścianę czy koszulkę w niepowtarzalny kolorowy świat.

Prowadzący: Małgorzata Rzempowska
absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,instruktor plastyki w GOK Sokół w Czerwonaku, twórca i pomysłodawczyni totem-art i aero-art, działalności dzięki którym może nadać każdemu przedmiotowi i wnętrzu nowy wygląd i sens

PUZZLOWE ZABAWY
Ciekawe i niepowtarzalne puzzle domowej roboty nie są trudne do zrobienia ani też nie wymagają od nas większych zdolności manualnych. Jest to świetny sposób na nudę, który nie tylko bawi, ale też może uczyć. Dzieci mogą również wykorzystać ten pomysł do stworzenia oryginalnego prezentu dla bliskiej osoby. W trakcie warsztatu uczestnicy będą mogli zaprojektować, a następnie wykonać własnoręcznie niesamowite i niepowtarzalne puzzle.

Prowadzący: Dorota Marciniak:
animator czasu wolnego dla dzieci i osób starszych, prowadzi zajęcia plastyczne i teatralne, współpracuje na stałe z Gminnym Ośrodkiem Kultury „Sokół" w Czerwonaku, bierze czynny udział we wszystkich organizowanych przez placówkę warsztatach, plenerach artystycznych oraz imprezach.

POŁÓW I WIELKA SIEĆ
Uczestnikom zajęć proponujemy twórczą zabawę, polegającą na konstruowaniu z dostępnych materiałów przeróżnych ryb, krabów, ośmiornic, koników morskich i innych mieszkańców wodnej otchłani. Będziemy zarzucać niewidzialną sieć w głąb dziecięcej wyobraźni aby wydobyć z niej niezwykłe stworzenia, które z pomocą kleju, nożyczek, kolorowych papierów i kartonów nabiorą realnych kształtów.

Prowadząca: Olga Krause – Matelska
ukończyła historię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz edukację artystyczną na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od ponad dziesięciu lat pracuje w GOK Sokół w Czerwonaku, w którym prowadzi pracownie plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, organizuje warsztaty z zakresu różnych technik plastycznych i rzemiosł. Autorka i współautorka projektów historyczno-artystycznych: „Potasze 170", „Czerwonak 600" i wielu akcji plastycznych takich jak np. Piknik u Hrabiego", „Podpisane", „Wieże-drogowskazy", których skutki możemy oglądać w krajobrazie gminy Czerwonak.

MODNE BAJKI I BAŚNIE
Uczestnicy warsztatu będą mogli przenieść się w świat bajek i baśni, gdzie postacie i ich stroje tętnią kolorami oraz dziwacznymi kształtami. Dziewczynki będą mogły zaprojektować oraz wykonać suknię księżniczki ze swoich marzeń, a chłopcy przeistoczą się w odważnych rycerzy albo straszne potwory. Nauczymy się konstruować kostium teatralny w prosty sposób, tak, aby każde dziecko mogło samodzielnie powtórzyć to w domu i stworzyć swoje wymarzone przebranie.

Prowadzący: Alicja Zygadlewicz:
studentka School of Form w Poznaniu na kierunku wzornictwo, projektantka związana m.in. z poznańskim, alternatywnym środowiskiem artystycznym. Aktorka Teatru Fuzja, w którym również projektuje i tworzy kostiumy teatralne. Scenograficznie współpracuje także m.in. z duetem performatywnym janicka_elsner, grupą Circus Ferus czy Fundacją Movlab.

SPEKTAKL DLA DZIECI
01.09 NIEDZIELA GODZ 15.00

Teatr Fuzja ODKRYWCY [PREMIERA]
Maszerujmy w nieznane.

Teatr Fuzja zaprasza wszystkich najmłodszych na wyjątkową podróż w spektaklu „Odkrywcy". Spektakl zabierze dzieci w szaloną przygodę, w trakcie której będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, przeżywać przygody, w trakcie których trzeba będzie wykazać się nie lada sprawnością i sprytem. Dzieci również dowiedzą się, w jaki sposób trzeba się przygotować do podróży, żeby była ona bezpieczna. „Odkrywcy" to spektakl, w którym dzieci razem z głównymi bohaterami przemierzają świat i współtworzą niektóre sytuacje. Wartka akcja, wesołe piosenki i wspólne animacje sprawiają, że dzieci nie tylko się bawią, ale także dowiadują się różnych ciekawostek.

Twórcy spektaklu: Anna Rozmianiec, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Sosen

Organizator: Stowarzyszanie Spółdzielnia Teatralna