Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

sobota 06.06.2015

Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

W jaki sposób najlepiej spędzić czas z rodziną? Grając w planszówki – podpowiadają przedstawiciele Młodzieżowego Domu Kultury Nr 1 w Poznaniu oraz Fundacji Zagrajmy. Nie wierzycie? Koniecznie zajrzyjcie w najbliższą sobotę 6 czerwca do MDK 1 i weźcie udział w Wielkiej GRAndzie.

Będzie to już siódma odsłona imprezy skierowanej do małych i dużych fanów gier planszowych oraz osób, które chcą dopiero rozpocząć swoją przygodę z planszówkami. Poprzednie edycje gromadziły każdorazowo ponad 100 osób.
Do dyspozycji uczestników Wielkiej GRAndy będzie 80 różnych gier – w tym gry rodzinne, imprezowe, ekonomiczne, strategiczne i logiczne. Nie zabraknie znanych i lubianych tytułów, takich jak „Dobble", „Dixit", „Skubane kurczaki" czy „Pędzące żółwie". Pojawią się również zupełnie nowe gry, między innymi „Kakao". Z pewnością każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie, niezależnie od wieku oraz „stopnia wtajemniczenia" w świat gier planszowych.
Organizatorzy nie zapomnieli o dodatkowych atrakcjach. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w trzech turniejach kryjących się pod nazwami: „Gry rodzinne", „Do pogłówkowania" i „Dla ambitnych", a także sprawdzić swoje umiejętności w wyzwaniach! Każdorazowo zyskując szansę na powrót do domu z atrakcyjną nagrodą, czyli grą.
Nieprzekonanym zdradzimy, że zasady każdej gry będą w przystępny sposób tłumaczone przez organizatorów, zatem nie należy się obawiać starcia z zawiłą instrukcją. Szczegółowe informacje na temat Wielkiej GRAndy można znaleźć na stronie www.mdk1.pl. Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

 

INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE

Czas:
sobota 6 czerwca 2015 r., godzina 10:00-16:00

Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu, ul. Droga Dębińska 21, budynek C

Organizatorzy:
Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Poznaniu
Fundacja Zagrajmy

 

Atrakcje:

1) Turniej „Gry rodzinne"
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
 
Jest to turniej adresowany specjalnie do młodszych uczestników Wielkiej GRAndy oraz do towarzyszących im osób. Wystarczy przyjść, zagrać w 6 z 15 specjalnie wybranych gier, aby uzyskać szansę na zgarnięcie nagrody! Gry turniejowe zostały dobrane tak, żeby nikt nie miał z nimi problemów i nikt się przy nich nie nudził.

2) Turniej „Do pogłówkowania"
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
 
Ten turniej został przygotowany z myślą o starszych uczestnikach. Wystarczy zagrać w 3 gry z góry ustalonej listy i zdobyć w ten sposób szansę na powrót do domu z nagrodą pod pachą! Gry te, choć zasady mają w miarę proste, wymagają od osób przy stole chwili refleksji nad swoimi ruchami i obrania pewnych strategii.
 
3) Turniej „Dla ambitnych"
 
rozpoczęcie turnieju: 10:00 
zakończenie turnieju: 15:30 
 
Zapewne Wielką GRAndę odwiedzą również wytrawni gracze, którzy mają za sobą co najmniej kilkadziesiąt partii w różne gry. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy gry trudniejsze, o dłuższym czasie rozgrywki, wymagające myślenia i planowania co najmniej na kilka ruchów naprzód. Z uwagi na stopień skomplikowania zasad poszczególnych tytułów, aby wziąć udział w tym turnieju wystarczy zagrać w 1 grę. Każda z nich daje mnóstwo frajdy i satysfakcji, ale stanowi również pewne wyzwanie.

4) Wyzwania

Wyzwania to specjalne zadania oparte na mechanice danej gry planszowej. Czasami wymagają zręczności, czasami spostrzegawczości, czasami kreatywności… Zawsze gwarantują ciekawą zabawę i grę planszową dla osoby, której uda się rozwiązać zagadkę.
Jeśli nie uda Ci się wykonać zadania za pierwszym razem – nie martw się. Będziesz mógł spróbować jeszcze raz! Musisz tylko poczekać, aż swojego szczęścia spróbują inni, którzy wcześniej nie mieli okazji rozwiązać zagadki.
Tytuły gier, na podstawie których będą przeprowadzane wyzwania, choć ustalone już od dawna, zostaną wyjawione na chwilę przed danym wyzwaniem.

 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla Dzieci w Poznaniu

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1

Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 jest otwarty na potrzeby wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a także młodzieży starszej, uczącej się.  

Celem działania jest kształtowanie i rozwijanie uzdolnień uczestników …

Więcej

Adres:

ul. Droga Dębińska 21
61 - 555 Poznań


Kontakt:

061 833 79 10
kontakt@mdk1.nazwa.pl
http://www.mdk1.pl
facebook