Atrakcje dla dzieci w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

Data wydarzenia: sobota 30.06.2018

Wstęp: 10 zł

Czerwiec w muzeum

Warsztaty dla dzieci Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

,,Plakat musi śpiewać” – warsztaty dla dzieci

Plakat musi śpiewać! Te słowa wypowiedział Jan Lenica – muzyk, który stał się znanym twórcą obrazów.

Co z tego wynikło? – o tym dowiecie się na kolejnych zajęciach w ramach „Sobotnich spotkań z wiedzą”. Tym razem przyjrzymy się bliżej kompozycji, poznamy trudną sztukę projektowania i planowania obrazów i stworzymy swój własny plakat z przesłaniem. Czy uda nam się zakodować słowa w obrazie? Z pewnością tak, jeśli tylko dołączymy do szkoły Jana Lenicy.
Warsztaty dla dużych i małych odkrywców sztuki, mają na celu przełamanie bariery między wielką sztuką a odbiorcą. U nas każdy może być artystą, trzeba tylko spróbować.

data: 30 czerwca 2018 (sobota), godz. 12.30
miejsce: Centrum Edukacji, pl. Jana III Sobieskiego 2
prowadzą: Anna Rak, Magdalena Pospieszałowska
wstęp: 10 zł