atrakcje dla dzieci Scena Letnia Teatru Miejskiego

niedziela 14.08.2011

atrakcje dla dzieci Scena Letnia Teatru Miejskiego

„Potwory i S-ka czytają dzieciom” na Scenie Letniej w Gdyni Orłowie. Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Czy ktoś z Was widział kiedyś potwora? Takiego prawdziwego, z wielkimi, strasznymi oczami, ogromną paszczą i ostrymi zębiskami.

A może napotkaliście na swojej drodze czarownicę na miotle lub wampirka? Czy potwory są tak straszne, na jakie wyglądają? A może to one bardziej boją się nas niż my ich?
Zainspirowani kultowym filmem animowanym „Potwory i spółka" w reżyserii Pete′a Doctera z 2001 roku (wyprodukowany przez wytwórnię Pixar i Disney), oraz uwielbianą przez dzieci "Małą encyklopedią domowych potworów" Stanislava Marijanovica, postanowiliśmy zaprosić dzieci na niepowtarzalne spotkania z potworami.

W każdą niedzielę, od 3 lipca do 14 sierpnia 2011, o godzinie 12:00, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom", najpiękniejsze książki dla dzieci, łączące pokolenia, a także fragmenty "Małej Encyklopedii Domowych Potworów" Stanisława Marijanovica, opowiadania ze zbioru „Plaster czarownicy i inne baśnie" Małgorzaty Strzałkowskiej oraz jej „Wiersze, że aż strach!", w magicznej scenerii nadmorskiej, na Scenie Letniej Teatru Miejskiego w Orłowie, czytać będą znani gdynianie: artyści, politycy, sportowcy, mundurowi i inni przyjaciele teatru.

Za nami już spotkania z Panią Joanną Zielińską, nauczycielką, Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Gdyni, Członkinią Komisji Kultury i Komisji Sportu, z Panem Robertem Leksyckim, Komendantem Miejskim Policji w Gdyni, Komendantem Straży Miejskiej w Gdyni, Panem Dariuszem Wiśniewskim.

 14 sierpnia – Pan Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni.

Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców.

Koncepcja i koordynacja projektu: Anna Zalewska-Uberman oraz Marta Jezierna.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
miejski teatr gombrowicza w gdyni

Teatr Miejski im. W. Gombrowicza w Gdyni

  HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ Jedyny teatr dramatyczny w Gdyni w ciągu swojej pięćdziesięcioletniej historii wielokrotnie zmieniał formułę i nazwę. 24 października 1959 roku odbyła się inaugurująca działalność naszego teatru, zwanego wówczas Sceną Objazdową Teatru Wybrzeże, premiera „Ślubów panieńskich” …

Więcej

Adres:

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza
ul. Bema 26, 81-381 GdyniaKontakt:

Centrala (58) 620-88-01, 620-8
sekretariat@teatrgombrowicza.art.pl
http://www.teatrgombrowicza.art.pl/
facebook