Weleda
Weleda Baby

ASTRA Rozwija Talent

📅 czwartek 01.12.2011
ASTRA Rozwija Talent

Ogólnopolski konkurs plastyczny „ASTRA Rozwija Talent", pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej zakończył się w czerwcu br. Jego celem było odnalezienie i wspieranie talentów plastycznych wśród dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości plastycznej. Hasło przewodnie konkursu nawiązywało do tematyki morskiej („O czym szumi morze"). Do konkursu nadesłano około 2 000 prac z blisko 600 szkół z całej Polski.

Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie zgłosiła aż 338 prac plastycznych, co stanowi rekord wśród wszystkich szkół, które przystąpiły do konkursu. Ten wyjątkowy wynik uczniów został uhonorowany przez organizatorów konkursu wyróżnieniem specjalnym właśnie za największą liczbę prac przygotowanych na konkurs.

9 listopada br. podczas uroczystości w szkole, przedstawiciel marki Astra, inicjatora i organizatora konkursu, przekazał na ręce pani Ireny Kałwak, Dyrektora szkoły, wyposażenie pracowni plastycznej o wartości 10 000 zł. „Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii wyróżniła się w konkursie rekordową liczbą nadesłanych prac. Świadczy to o tym, że uczniowie lubią zajęcia plastyczne. Dają również nam dorosłym sygnał, że chcą dzielić się swoim własnym postrzeganiem świata, przekazać indywidualną wizję tematu, form i kolorów. Różnorodność technik plastycznych umożliwia im ten rodzaj komunikacji i wyrażanie siebie." – powiedział Grzegorz Dąbrowski, prezes firmy Class Investment, dystrybutora marki Astra. – „Mam nadzieję, że ta nagroda wesprze władze szkoły w organizacji twórczych zajęć plastycznych, a uczniów – jeszcze bardziej zainspiruje do realizowania swoich artystycznych zainteresowań i umiejętności. Może się okazać, że właśnie w gronie tych dzieci jest przyszły wybitny polski artysta plastyk."

W ramach uroczystości wręczenia nagrody szkole odbyło się spotkanie z Mateuszem Kusznierewiczem, który opowiedział o swojej przygodzie z żeglarstwem i zachęcał do rozwijania pasji. Wybitny polski żeglarz od wielu lat angażuje się w odkrywanie i rozwijanie talentów u dzieci oraz młodzieży w ramach swojej Fundacji Navigare. Jej działalność koncentruje się na stwarzaniu szans młodym, zdolnym żeglarzom, ale Mateusz chętnie angażuje się także w inne wartościowe akcje, które inspirują do rozwijania talentów m.in. plastycznych.

„Obserwuję dzieci i młodzież podczas akcji związanych z konkursem i widzę, że to przede wszystkim wspaniała zabawa. Zauważyłem, że jeśli zainspiruje się młodych ludzi, zorganizuje im się wolne od nauki chwile, które mogą spędzić na tworzeniu i realizowaniu swoich pomysłów, nie ma mowy o nudzie i trwonieniu czasu. Zajęcia plastyczne w grupach, to także okazja do rozwoju innych talentów, nie tylko plastycznego – podczas takich akcji dzieci uczą się współpracy i kreatywności ."– mówi Mateusz.

Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest marka Astra, która oferuje bezpieczne i wysokiej jakości produkty plastyczne dla dzieci i młodzieży. Nad ich przygotowaniem czuwa profesjonalne laboratorium, które poddaje dokładnej kontroli zarówno gotowe wyroby, jak i surowce użyte do produkcji. Produkty marki Astra – farby, klej i plastelina – posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

Marka Astra aktywnie angażuje się w działania z zakresu edukacji plastycznej. W ramach programu „ASTRA Rozwija Talent" organizowane są działania mające na celu wspieranie i inspirowanie nauczycieli, rodziców i dzieci w rozwijaniu pasji i umiejętności plastycznych. Jedną z takich akcji był ogólnopolski konkurs plastyczny dla szkół „ASTRA Rozwija Talent". Natomiast pod koniec października br Astra, we współpracy z Krajowym Stowarzyszeniem Pomocy Szkole, uruchomiła kolejny projekt, tym razem zachęcający rodziców do kreatywnych zabaw plastycznych z dzieckiem – internetowy Poradnik „Rozwijaj Talent Dziecka" na stronie www.astrarozwijatalent.pl

Więcej informacji na temat marki Astra na stronie www.astraland.pl

 

 

325 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent