Artystyczny Klub Rodzica: Przygody Rysia i Krzysia. Spotkanie z książką

Jana z Kolna 25 mapa

sobota 29.01.2022

Artystyczny Klub Rodzica: Teatr – a co to? Warsztaty teatralno-muzyczne

Cykl sobotnich spotkań dla rodziców z dziećmi w wieku 2-5 lat, w trakcie których mali uczestnicy odkrywają swoje pasje, przy okazji bawiąc się i ucząc. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 10:00 i trwają ok. 60 minut.

Zajęcia są bezpłatne, ale ze względu na duże zainteresowanie, obowiązują zapisy pod adresem: edukacja@gck.gdynia.pl. Prosimy zwrócić uwagę na datę rozpoczęcia zapisów na poszczególne zajęcia. W mailu proszę podać wiek oraz imię i nazwisko dziecka.

29.01.2022
„Przygody Rysia i Krzysia” – spotkanie z książką

Ryś i Krzyś to dwaj bracia – bohaterowie serii książek, których celem jest przybliżenie codzienności osób z niepełnosprawnością już najmłodszym czytelnikom. Ryś porusza się na wózku, ale w niczym mu to nie przeszkadza, zwłaszcza gdy pomaga mu Krzyś, albo nowo poznany przyjaciel – Pirat!

Kim jest Pirat? Jak wspierać mogą osoby z niepełno sprawnościami psy asystujące? Jakie obowiązki wobec psa (każdego psa!) mają ich właściciele? A także jakie elementy dostosowania przestrzeni wokół nas mogą zauważyć już najmłodsi?

O tym wszystkim dowiemy się podczas spotkania! W trakcie warsztatów przeczytamy książkę pt. „Przyjaciel Pirat” – pierwszą z serii „Przygód Rysia i Krzysia”, wspólnie odpowiemy na postawione wyżej pytania, a na ich podstawie narysujemy (namalujemy lub wykleimy) idealny plac zabaw, w którym wszystkie dzieci będą mogły bawić się razem, bez względu to czym z pozoru się różnią.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum kultury gdynia

Gdyńskie Centrum Kultury

Centrum Kultury w Gdyni jest samorządową instytucją kultury powołaną do życia w 2004 roku. Organizuje lub współorganizuje wiele imprez kulturalnych, takich jak spektakle teatralne, koncerty, festiwale, warsztaty, odczyty poezji i wystawy. Większość z nich zostało …

Więcej

Adres:

Konsulat Kultury ul. Jana z Kolna 25, 81-354 GdyniaKontakt:

58 664 73 77
https://www.gck.gdynia.pl/dla-dzieci/artystyczny-klub-rodzica/