Artystyczne wyliczanki, czyli liczby w sztuce, Bytom

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. W. Korfantego 34 mapa

sobota 10.12.2016

warsztaty dla dzieci w Bytomiu

Czy matematyka ma coś wspólnego ze sztuką? Okazuje się, że tak! To właśnie matematyczne wyliczenia i przyrządy pomagają nam przełożyć trójwymiarową rzeczywistość na płaską powierzchnię płótna. Również skala muzyczna przyjazna dla naszego ucha została utworzona przez matematyka i oparta na prostych proporcjach.

Uczestnicy warsztatów, na które zapraszamy w sobotę, 10 grudnia do Muzeum Górnośląskiego, będą mogli wcielić się w rolę renesansowego malarza wykorzystującego zasady perspektywy, poczuć się jak artysta Vermeer, tworząc obrazy z wykorzystaniem camery obscura, czy też stać się uczniem Pitagorasa odkrywającym przy użyciu monochordu matematyczne zasady tworzenia akordów muzycznych.

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych. Towarzyszą interaktywnej wystawie Wszystko jest liczbą prezentowanej w Muzeum Górnośląskim do końca tego roku.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Data: 10 grudnia 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, ul. W. Korfantego 34

Prowadzący: Anna Rak, Marek Ryś

Koszt: 10 zł/zapisy

Na zdjęciu: fragment wystawy Wszystko jest liczbą, fot. Witalis Szołtys

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Artystyczne wyliczanki, czyli liczby w sztuce, Bytom

Muzeum Górnośląskie

Zbiory Muzeum Górnośląskiego to ponad 750 tys. eksponatów, a ich charakter ma bezpośredni wpływ na działalność placówki, która koncentruje się zarówno wokół problemów regionalnych, jak i ponadregionalnych. W muzeum funkcjonuje siedem działów merytorycznych: Archeologii, Etnografii, Historii, …

Więcej

Adres:

pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom


Kontakt:

0-322-818-294
mgbytom@us.edu.pl
http://muzeum.bytom.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty