APSIK! – spektakl dla dzieci 3+

APSIK! – spektakl dla dzieci 3+

Dworcowa 9
🗺 mapa
📅 piątek 08.12.2023
APSIK! – spektakl dla dzieci 3+
Familijny koncert z tekstami Jana Brzechwy z muzyką na żywo!

O tym, jak tańcowała Igła z Nitką, o miłości Hipopotama do Żaby, ale też Żurawia i Czapli. O tym, co najlepsze jest na Katar i czym chwaliła się Samochwała. W końcu o tym, gdzie podróżowali Babulej z Babulejką, o co pytał Pytalski, o czym rozmawiały warzywa w dzień targowy i co robił Leń przez cały dzień…

Na te i wiele innych pytań wspólnie znajdziemy odpowiedzi. Zapraszamy na familijny koncert inspirowany wierszami Jana Brzechwy. Nieważny jest wiek, nieważny siwy włos na skroni – wystarczy wyobraźnia, by razem z nami wyruszyć w podróż do krainy dźwięków i fantazji.

Bohaterowie wierszy Brzechwy pojawią się w spektaklu w zupełnie nowej, muzycznej odsłonie – pod postacią lalek, animowanych form i wokalnych zabaw. Będzie rockowo, ludowo i melancholijnie. Uroczy charakter bajkowego koncertu z muzyką na żywo trafi do serc tak dzieci, jak i ich rodziców. Dzięki atrakcyjnej wizualnie prostej scenografii, wykorzystującej elementy rodem ze świata teatru lalek, twórcy pragną rozwinąć wyobraźnię najmłodszych.

teksty: Jan Brzechwa

opieka reżyserska: Roksana Miner

występują: Anna Domalewska i Rafał Derkacz

kompozytor: Wiktor Sktokowski

pianino: Wiktor Sktokowski

perkusja: Bartosz Nazaruk

premiera: 18 lipca 2020 roku

czas trwania: 60 min.

koncert dla dzieci od 3. roku życia

Fundacja MikroTeatr to autorskie przedsięwzięcie Rafała Derkacza i Anny Domalewskiej – absolwentów Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie