Angielski dla dzieci – nauka kiedyś a dziś

📅 sobota 17.04.2021 do niedziela 25.04.2021
Angielski dla dzieci – nauka kiedyś a dziś
Nie raz już pisaliśmy, jak ważna jest dziś nauka języka angielskiego. Niemniej jednak zaznaczyć trzeba, że była ona ważna i dawniej. Od lat już rodzice wielu pokoleń dzieci rozumieli, że angielski to język, którym powinien posługiwać się każdy, przynajmniej na podstawowym poziomie.

Nauczanie języka angielskiego w szkołach prowadzone jest już od dość dawna. Od dawna też rodzice zapisują dzieci na zajęcia dodatkowe, wspierające proces przyswajania materiału i naukę. Zatem angielski dla dzieci pojawiający się w grafiku prawie każdego ucznia to żadna nowość.

Czy oznacza to, że dziś dzieci uczą się języka angielskiego w taki sam sposób, jak my? Oczywiście nie. Rozwój metodologii nauczania języków obcych w połączeniu ze wzrostem wiedzy o psychologii rozwojowej zaowocowały tak zmianami w sposobie nauczania języków obcych jak i w wyborze metody nauki angielskiego. Dzięki temu stała się ona bardziej efektywna i praktyczna.

Komunikacja przede wszystkim

Główną nowością, jaką można zauważyć w podejściu do języka obcego i w wyborze metody nauki angielskiego jest zmiana nastawienia dotycząca wagi, jaką przykłada się do gramatyki. Dziś najważniejsza jest sprawna komunikacja. Dlatego na mówienie stawia się największy nacisk. Oczywiście, gramatyka nadal jest bardzo istotna, nie mniej jednak, nie stanowi dziś centrum, wokół którego koncentrują się nauczyciele wybierając dane metody nauki angielskiego.

Angielski dla dzieci – nawet dla przedszkolaków i żłobkowiczów

Kiedyś nauka języka angielskiego rozpoczynała się dopiero w szkole. Wcześniej małe dzieci raczej nie miały kontaktu w językiem. Dziś wiemy już, jak ważne jest wczesne rozpoczęcie nauki. Prowadząc angielski dla dzieci w wieku żłobkowym, czy przedszkolnym niekoniecznie oczywiście nastawiamy się na zaliczanie kolejnych poziomów. Tu celem jest osłuchanie z językiem, czy przyswojenie podstawowego słownictwa. Chodzi zatem o dobry start i znaczące ułatwienie nauki w przyszłości.

Metody nauki angielskiego

Wraz z rozwojem wiedzy o procesie nauki, przyswajaniu materiału czy zapamiętywaniu zmieniły się też metody nauki angielskiego. Pojawienie się takich technik, jak TPR (Total Physical Response), czy metody Callana i Berlitza spowodowało, że z jednej strony nauka stała się bardziej efektywna z drugiej zaś zindywidualizowana. W zależności bowiem od charakteru, zdolności czy preferencji ucznia wybrać można taką metodologię, która najlepiej się sprawdzi.

Czy i jak motywować dzieci

Angielski dla dzieci to dziś konieczność. Dobrze zatem rozpocząć naukę możliwie wcześnie biorąc oczywiście pod uwagę osobowość i charakter każdego malca. Rozwój wiedzy o nauczaniu języka angielskiego i zmiana w podejściu do ucznia spowodowały, że już bardzo małe dzieci mają możliwość, by przez ruch i zabawę efektywnie uczyć się języka obcego. Oczywiście decydując się na zapisanie na zajęcia z angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym warto zwrócić szczególną uwagę na szkołę, w jakiej będzie się ono uczyć. Dobrze, by specjalizowała się ona w nauce małego dziecka. Taką ofertę ma na przykład szkoła online j.angielskiego dla dzieci NovaKid. Dostosowany do wieku i możliwości dziecka program i wykwalifikowana kadra gwarantują, że tu nauka będzie przede wszystkim dobrą zabawą. Dodatkowo pierwsza lekcja jest bezpłatna, można sprawdzić czy taka metoda jest odpowiednia dla waszego dziecka.

Zapisać się na lekcję próbną można tutaj