Andrzejkowe czary-mary

niedziela 20.11.2016 do sobota 26.11.2016

Andrzejki dla dzieci w OKNH

Andrzejki to jeden z najbardziej magicznych i tajemniczych wieczorów w roku, wywodzący się z  celtyckich wierzeń. Zbliżające się Andrzejki to doskonała okazja, aby poczuć atmosferę czarów i niezwykłości. W dawniejszych czasach tradycją były andrzejkowe wróżby panien, która pierwsza wyjdzie za mąż lub jak będzie miał na imię ich wybraniec. Dzisiaj dzień ten jest okazją do świetnej zabawy również dla najmłodszych. Andrzejkowe atrakcje dla dzieci przygotowały Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wszystkie dzieci zaproszone są na Zaczarowany bal kostiumowy w Klubie Wersalik (os. Ogrodowe 15). W programie znajdą się między innymi: wspólne tańce, gry i zabawy z animatorami, malowanie buziek, warsztaty plastyczne, wróżby i konkursy. W sobotni poranek Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17) zaprasza dzieci w wieku od 4 do 14 lat do wspólnej zabawy. Na przybyłych czekają niezapomniane wrażenia – świat magii i fantazji, wróżby i niespodzianki, tajemniczy kącik plastyczny i dobra zabawa w wesołym gronie. Mile widziane czarodziejskie przebrania!

Klub Zgody (os. Zgody 1) organizuje dla rodziców z maluchami w wieku od 2 do 3 lat wspólną zabawę andrzejkowo-katarzynkową. W programie znajdą się zabawy ruchowe, łapanie marzeń farbami, zabawy plastyczne, teatrzyk cieni, tradycyjne zabawy we wróżby, tańce i opowiadanie bajki.

Klub Jędruś (os. Centrum A 6a) świętuje andrzejki i rok działania Nowohuckiej Bazy Rodzinnej. W programie między innymi konkursy, zabawy i koncert Legends of Kazimierz.

Klub Jedność (ul. Drożyska 3c) zaprasza na Andrzejki – w krainie baśni i wróżb.  Podczas tej baśniowej zabawy nikt na pewno nie będzie się nudził. Przebrania mile widziane. Dzieci z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem.

Podczas andrzejkowej zabawy dla dzieci w Klubie Herkules (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29) dla każdego znajdzie się garść dobrych wróżb, szczypta magii i mnóstwo dobrej zabawy przy muzyce dyskotekowej.

W Klubie Karino (ul. Truskawkowa 4) w programie andrzejkowej zabawy dla dzieci znajdą się wróżby i niezwykłe zabawy. Będzie to wieczór pełen niespodzianek. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku. Każde dziecko w czarodziejskim przebraniu otrzyma upominek.

Klub Dukat (ul. Styczna 1) proponuje natomiast wspólne, rodzinne oglądanie filmu Jak wytresować smoka cz.2 oraz zabawę taneczną dla dzieci i rodziców, połączoną ze zwyczajami andrzejkowymi.

Spotkania te pozwolą dzieciom miło i aktywnie spędzić czas, rozwinąć wyobraźnię i kreatywność, jak również nawiązać kontakty z rówieśnikami i rozwinąć umiejętności pracy w grupie. Zapraszamy! Szczegółowe informacje są dostępne na www.krakownh.pl oraz w Klubach.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ośrodek Kultury Kraków Nowa Huta

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

O instytucji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta rozpoczął działalność w 1991 roku, łącząc odrębne placówki – kluby działające na terenie Nowej Huty. Każdy z nich miał już wówczas swoją własną historię, sięgającą niekiedy początków powstania Nowe Huty. …

Więcej

Adres:

os. Zgody 1, 31-949 Kraków i inne

Kontakt:

+48 12 644 24 32
biuro@krakownh.pl
http://www.krakownh.pl
facebook