Alicja w Krainie Czarów – wystawa ilustracji

Wrocławski Teatr Lalek, plac Teatralny, Wrocław mapa

niedziela 04.09.2016 do niedziela 25.09.2016

Wstęp wolny

Wystawa we Wrocławskim Teatrz Lalek

Międzynarodowa wystawa, zorganizowana z inicjatywy estońskiej ilustratorki Viive Noor, prezentująca blisko 100 prac 72 współczesnych ilustratorów pochodzących z 16 krajów, m.in. Włoch, Portugalii, Hiszpanii, Niemiec, Węgier, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii, a także Iranu.

Na zaproszenie Viive Noor artyści przygotowali swoje plastyczne wersje przygód Alicji w Krainie Czarów. Po raz pierwszy pokazano je we wrześniu ubiegłego roku w Estońskim Centrum Literatury Dziecięcej w Tallinie pod tytułem „It’s Always Tea-Time”. Od tego czasu ekspozycja krąży po Europie, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem dzieci i dorosłych.

Wsród prezentowanych na wystawie prac znajdują się m.in. portrety Alicji, Królowej Kier, Szalonego Kapelusznika, Szaraka Susła, Kota bez Uśmiechu czy Uśmiechu bez Kota, liczne wersje zwariowanego podwieczorku, a nawet plastyczne wizje upływu czasu. Zwiedzający mogą zajrzeć do najwspanialszego ogrodu na świecie, przyjrzeć się głównej bohaterce w wersji mini i maxi oraz „posmakować” herbatki z najdziwniejszych filiżanek i dzbanuszków.

Wystawa czynna
od 4 do 25 września
na godzinę przed i po spektaklach WTL

Wstęp wolny.

rezerwacja
71 335 49 11
71 335 49 12
71 335 49 49

Organizatorem wystawy w Polsce jest Ambasada Estonii w Warszawie.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek

Wrocławski Teatr Lalek ma w swoim repertuarze adaptacje utworów z kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej (m.in. powieści Astrid Lindgren i Tove Jansson) oraz najpopularniejszych baśni. Gra jednak nie tylko klasykę. Ostatnie premiery to w większości …

Więcej

Adres:

pl. Teatralny 4
50-051 Wrocław


Kontakt:

71 335 49 01
sekretariat@teatrlalek.wroclaw.pl
http://www.teatrlalek.wroclaw.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:bajkawystawa

Zobacz także