“Alicja w Krainie Czarów” kolejny raz na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu! Bilety nadal dostępne!

Teatr Wielki w Poznaniu mapa

piątek 23.09.2016

spektakl baletowy

„Alicja w Krainie Czarów” to jeden z najbardziej spektakularnych spektakli wyreżyserowanych przez Annę Niedźwiedź do muzyki skomponowanej przez Gabriela Kaczmarka. Bajkowy, energetyczny, pełen niezwykłej aury. Przeznaczony zarówno dla widzów starszych, jak i  młodszych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z operowym repertuarem.

 

Jak udało się uzyskać tak niecodzienną właściwość? Tajemnica tkwi w niezwykłym doborze artystów pojawiających się na scenie. Obok zawodowych tancerzy zespołu baletowego Teatru Wielkiego można bowiem podziwiać uczniów poznańskich szkół artystycznych (Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego), których pasja i miłość do tańca magnetyzuje publiczność.

 

Jest to niezwykła baletowo-operowo-akrobatyczna reinterpretacja opowieści Lewisa Carrolla.  Do tej pory spektakl obejrzało już ponad 15 tysięcy widzów na scenie teatrów w całej Polsce.  Widowisko zdobyło także uznanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co udowadnia jego niezwykłą magię i wartość edukacyjną. Nie dziwi zatem, że ta sceniczna propozycja doczekała się już wystawień wyjazdowych (Filharmonia Świętokrzyska, Opera Nova), wsparcia ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz licznych patronatów medialnych. Co jednak najważniejsze dla twórców tej tanecznej opowieści, spektakl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności  i już czwarty sezon z rzędu gości na deskach Teatru Wielkiego w Poznaniu. 

Spektakl przeznaczony jest dla odbiorców w każdym wieku.

 

Najbliższe spektakle odbędą się 22 i 23 września (godz. 11.00 i 18.00). Bilety na to niezwykłe artystyczne wydarzenie są dostępne ONLINE oraz w kasach Teatru Wielkiego. Rezerwacji grupowych można dokonywać w Biurze Obsługi Widza (tel. 61 65-90-280, 61 852-08-25, e-mail: bow@opera.poznan.pl).

Na spektakl zapraszamy wszystkich ciekawych magicznych opowieści – wspólnie wyruszmy tropem Białego Królika! ——————————————————- „Alicja w Krainie Czarów”

Powieść Lewisa Carolla o małej dziewczynce, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością. Tym razem tunel króliczej nory zaprowadził Alicję na deski Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie odbyła się prapremiera nowej inscenizacji tego znakomitego dzieła literackiego.

Jest to widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artytyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Spektakl przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń, będąc przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości, adresowany jest do widzów w każdym wieku. Powieści Carrola jest jednym z pierwszych dzieł adresowanych równocześnie do dzieci i dorosłych, dzięki wielopoziomowej narracji poznańska inscenizacja zachowuje tę cechę pierwowzoru literackiego. Alicja zabierze widzów na drugą stronę lustra do onirycznego świata dziecięcej wyobraźni, za którym tak często w dorosłym życiu tęsknimy.

Na scenie zobaczymy ponad 150 wykonawców, niezwykłe kostiumy i scenografie. Muzykę do spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek, wykonywana będzie przez Sinfoniettę Polonię pod batutą Cheung Chau.

Pomysłodawcą i reżyserem spektaklu jest Anna Niedźwiedź.

Występują:
Alicja – Renata Dobkowska (22 i 23 września 201roku, godz. 18.00),
Magdalena Stefaniak (22 i 23 września 201roku, godz. 11.00)
Kapelusznik – Marcin Herman
Królik – Viktor Davydiuk
Królowa Kier – Karolina Sierant
Biała Królowa – Karolina Sierant
Kot – Przemysław Grządziela
Gąsienica- Eliza Kierepka
Czerwony ptak – Maria Kielan-Łopatin
Ptak Dodo – Ichigo Oguro/Lidia Zwolińska
Gryf – Andrzej Płatek
Jednorożec – Adam Niedźwiedź
Cień Jednorożca – Wiktoria Nowak
Nibyżółw – Tomasz Rodak
Opowiadający historię Nibyżółwia – Michał Wójcik
Jaszczurka – Krzysztof Hubert
Narrator – Sławomir Koperski
Króliki – Łukasz Banach, Adrian Czerwiec, Jakub Pewiński, Jan Jarczyk

oraz Uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej i Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

Czas trwania spektaklu – 2,5h w tym 1 przerwa.

Terminy najbliższych spektakli*:

22 wrzesień 2016r. godz. 11:00 i 18:00
23 wrzesień 2016r. godz. 11:00 i 18:00

Bilety w sprzedaży ONLINE od 9 sierpnia 2016 roku.
Od tego terminu można także dokonywać rezerwacji grupowych w Biurze Obsługi Widza Teatru Wielkiego (tel. 61 65-90-280, 61 852-08-25, e-mail: bow@opera.poznan.pl)
Bilety można także nabyć w kasach Teatru Wielkiego od 29 sierpnia 2016 roku.

*W czasie wystawień spektaklu 22 i 23 września 2016 roku wykonawcy wystąpią do muzyki pochodzącej z płyty studyjnej “Alicja w Krainie Czarów”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:baletteatr

Zobacz także