Alicja po drugiej stronie lustra

sobota 28.05.2016 do poniedziałek 30.05.2016

Alicja po drugiej stronie lustra - Teatr PAPAHEMA - fot. Sebastian Mintus, projekt graficzny - Mateusz Mirowski premiera Teatr Polonia

Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować.

Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.

„Alicję po drugiej stronie lustra” Lewis Carrol napisał dziesięć lat później niż „Alicję w Krainie Czarów”. Bohaterka powieści jest na swój sposób podwójna, ponieważ za jej pierwowzór posłużyły już dwie dziewczynki – dwudziestoletnia wówczas Alice Liddel, dla której i o której Carroll napisał pierwszą część przygód Alicji oraz kilkuletnia znajoma autora, Alice Raikes. „Alicja po drugiej stronie lustra” z jednej strony jest więc opowieścią o wizycie małej dziewczynki w magicznej krainie zamieszkałej przez niezwykłe postaci, z drugiej zaś to walka o to, aby nie dorosnąć i nie stracić przynależnej dzieciom wyobraźni.

Spektakl rekomndowany dla dzieci od 7. roku życia.

Data premiery: 28 maja 2016

Przekład: Jolanta Kozak
Reżyseria: Przemysław Jaszczak
Scenografia, lalki, plakat: Mateusz Mirowski
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka: Piotr Klimek

Obsada: 

Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel
28 MAJA,  SOB., 12:00  MAŁA SCENA  PREMIERA KUP BILET
29 MAJA,  NIEDZ., 12:00  MAŁA SCENA  KUP BILET WYPRZEDANE
30 MAJA,  PN., 12:00  MAŁA SCENA KUP BILET
31 MAJA,  WT., 12:00 MAŁA SCENA  KUP BILET
Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
teatr polonia logo Teatr Polonia Warszawa

Teatr Polonia

Teatr Polonia ul. Marszałkowska 56 00-545 Warszawa Kasa biletowa tel: 22 622 21 32 bilety@teatrpolonia.pl Biuro Obsługi Widza (sprzedaż grupowa, współpraca z firmami) bow@teatrpolonia.pl Biuro Teatru tel: 22 621 61 41 fax: 22 892 04 57 info@teatrpolonia.pl   Teatr Polonia został stworzony w dawnym Kinie Polonia. Było to pierwsze kino …

Więcej

Adres:

ul. Marszałkowska 56 00-545 Warszawa

Kontakt:

22 622 21 32
bilety@teatrpolonia.pl
http://teatrpolonia.pl