Alfabet Tradycji – Wielkopolska. Interaktywne koncerty rodzinne

Brama Poznania, Gdańska 2
📅 niedziela 27.10.2019
Alfabet Tradycji – Wielkopolska. Interaktywne koncerty rodzinne
Zapraszamy na spotkanie promocyjne projektu „Alfabet Tradycji – Wielkopolska” do Bramy Poznania!

Projekt „Alfabet Tradycji” to szansa na żywy kontakt z lokalnym dziedzictwem Wielkopolski – tym razem z jej dwoma obszarami: Bukówcem Górnym oraz Pałukami.

W ramach „Alfabetu” powstały dwa koncerty prezentujące tradycje i obrzędy, podczas których uczniowie i uczennice przedszkoli i szkół podstawowych z tych dwóch regionów mają okazję posłuchać muzyki tradycyjnej granej przez kapele Manugi i Przodki, poznać instrumenty czy stroje charakterystyczne dla regionu, z którego pochodzą – a to wszystko w interaktywnej formie zabawy, wciągającej dzieci w bezpośredni kontakt z dziedzictwem. Dodatkowo dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymują kolorowe karty pracy stworzone na podstawie archiwalnych zdjęć – dzięki nim zapamiętywanie ciekawostek o regionie jest jeszcze prostsze!

„Alfabet Tradycji” to kontynuacja edycji z 2018 roku, podczas której na muzyczny warsztat wzięliśmy trzy podregiony Wielkopolski: Biskupiznę, Region Kozła i Ziemię Kaliską.* Odbiorcy Bramy Poznania mieli okazje posłuchać ich w trakcie cyklu Pograjki 2018/2019.

„Alfabet Tradycji” odwiedzi również Poznań – już 27 października (niedziela) w Bramie Poznania odbędzie się spotkanie promujące projekt, podczas którego będzie można wraz z całą rodziną wkroczyć w świat tradycji – i to dwa razy!

O godzinie 11:00 zapraszamy na koncert dotyczący Bukówca Górnego, a o godz. 13:00 – Pałuk.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie można odbierać w kasie Bramy Poznania w godzinach otwarcia.

*poprzedni projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu 'Patriotyzm Jutra’ oraz ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu 'Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska’ (zadanie p.t. „Moje tradycje – moje korzenie”).

Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Bramy Poznania. Nie prowadzimy rezerwacji! Decyduje kolejność zgłoszeń.