Weleda
Weleda Baby

Ale odlot! Dzień Dziecka w Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu w Krakowie
🗺 mapa
📅 sobota 03.06.2023
Ale odlot! Dzień Dziecka w Muzeum Witrażu
W najbliższą sobotę (3 czerwca) świętujemy w Muzeum Witrażu Dzień Dziecka! Nie przegapcie go, bo zabawa będzie odlotowa! 

To właśnie Dniem Dziecka rozpoczynamy letnią serię spotkań 'Ale kosmos’ – bądźcie z nami koniecznie, tym razem czeka na Was konstruowanie rakiety kosmicznej według własnego pomysłu w trakcie warsztatów plastycznych, zwiedzanie pracowni i muzeum w towarzystwie przewodniczki, a na koniec coś specjalnego: malowanie twarzy świecącymi w ciemności farbkami! Oczywiście w motywy galaktyczne.

Przebieg wydarzenia:

Rozpoczynamy o godzinie 10:00 od zwiedzania pracowni (prosimy przyjść odrobinę wcześniej). Dzieci nie tylko zobaczą oryginalne narzędzia i sprzęty wykorzystywane przez rzemieślników, lecz także będą mieć okazję obserwować witrażystów przy pracy! Zapoznają się z pojęciami takimi jak żywe muzeum, witraż, pracownia. Po zwiedzaniu zapraszamy uczestników na warsztaty.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Podczas zajęć dzieci będą korzystać z kartonu, bibuły, papieru samoprzylepnego, folii i nożyczek. A na koniec malowanie twarzy dla chętnych!

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są dzieci same, bez opiekunów. Dla chętnych opiekunów organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30. Osoby, które nie chcą przyłączyć się do zwiedzania, mogą zrelaksować się w muzealnej kawiarni, a potem towarzyszyć dzieciom w warsztatach plastycznych.

Kilka przydatnych informacji:

Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!

Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.

Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 5 do 12 lat.

Miejsca szybko znikają, dlatego zapraszamy do dokonywania rezerwacji z wyprzedzeniem!

Udział w zajęciach można zarezerwować poprzez system rezerwacyjny na naszej stronie internetowej.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.

835 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent