Ale Kino Teatru Guliwer na Scenie VOD!

sobota 16.01.2021 do niedziela 24.01.2021

Ale Kino Teatru Guliwer na Scenie VOD!

Od 15 stycznia Teatr Lalek Guliwer zaprasza widzów na kolejną premierę na Scenie VOD!

Tym razem będzie to spotkanie z bohaterami wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w spektaklu „Ale Kino” w reżyserii Joanny Zdrady, którego premiera odbyła się w październiku 2019 roku na scenie Teatru Lalek Guliwer. Kolaż poezji dla dzieci w muzycznej oprawie skradł serca widzów i na stałe zadomowił się w repertuarze Teatru. Na wirtualnej Scenie VOD widzowie będą mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną, teatralno-filmową odsłonę spektaklu „Ale Kino”.

Ramę dla spektaklu stanowi opowieść o Panu Soczewce, operatorze filmowym, który przymierza się do nakręcenia filmu. Bohaterami są zwierzęce postaci z wierszy popularnych polskich poetów, którzy mają jeden wspólny cel: stworzenie filmowego dzieła.

Wśród realizatorów przedstawienia „Ale Kino”, obok Joanny Zdrady, reżyserki i autorki scenariusza, znaleźli się także: scenografka Zofia Mazurczak, Matylda Kotlińska i Agnieszka Zdonek odpowiedzialne za kostiumy, lalki i maski, kompozytor Miłosz Sienkiewicz, choreograf Kamil Wawrzuta oraz Agnieszka Głód i Wacław Marat odpowiedzialni za animację video.

Filmowe nagranie „Ale Kino” zrealizowane przez Kamila Małeckiego – operatora, od wielu lat współpracującego z teatrami w Polsce, przeniesie widzów wprost na plan filmowy, ukazując kulisy filmowego świata.

Do przedstawienia dołączony będzie także klip making of, który zabierze widzów w krótką podróż za kulisy Teatru Guliwer. Zajrzymy do garderoby, pracowni plastycznej, a także na próbę przedstawienia.

Ponadto po obejrzanym przedstawieniu będzie można wziąć udział w warsztatach muzycznych inspirowanych spektaklem. Rytmiczno-wokalna zabawa prowadzona przez aktorki Teatru Guliwer zaprosi dzieci do wspólnych działań wokół muzyki, dźwięku i głosu.

Od 22 grudnia na Scenie VOD można także obejrzeć spektakl „Gwiazdka” w reżyserii Roberta Jarosza, a już w lutym Teatr planuje kolejną premierę. Tym razem będzie to adaptacja filmowa spektaklu „Przyjaciel Automateusza” Stanisława Lema w reż. Michała Derlatki.

Teatr VOD to niepowtarzalna okazja do uczestniczenia w spektaklu bez wychodzenia z domu. Żeby obejrzeć udostępniane spektakle wystarczy stworzyć osobiste konto na portalu i wykupić do nich dostęp. Tym razem wystarczy także tylko jeden bilet dla całej rodziny, żeby obejrzeć adaptację filmową spektaklu. Spektakle dostępne są na Scenie VOD pod linkiem: https://www.vod.teatrguliwer.pl .

Realizacja nagrania była możliwa dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Wiosenne kurtki 5.10.15

ZOBACZ TAKŻE:teatr