Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Ale Cyrk! – prawdziwie rodzinny piknik. Wadowice

📅 niedziela 05.07.2015
Ale Cyrk! – prawdziwie rodzinny piknik. Wadowice

Artystyczne działania na bulwarach nad rzeką Skawą zaczną się 5 lipca już o godzinie 17:30 – najpierw czeka nas seria warsztatów cyrkowych, gier oraz zabaw dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie, bulwary wypełnią się także gigantycznymi bańkami mydlanymi, cyrkowcami i szczudlarzami! A ok. 19:30 – rodzinna lub grupowa cyrkowa gra terenowa z ciekawymi stanowiskami i żonglerskimi nagrodami! To doskonała okazja do świętowania początku lata!

„Ale Cyrk" jest dla nas niezwykle ważnym wydarzeniem. To dzień radości, uśmiechu i czasu spędzonego razem – ot tak. Co roku kończymy nim swój sezon artystyczny, celebrując jego zwieńczenie wspólnie z mieszkańcami Wadowic. Wyprawy, festiwale, nagrody – one wszystkie są ważne, ale dom to dom, a dla nas dom to Wadowice. W tym roku sezon był dla nas niezwykle bogaty, piękny i zupełnie inny niż poprzednie – przede wszystkim – przełomowy! Grudzień –  premiera Teatru PRÓG w Teatrze Witkacego w Zakopanem, potem mnóstwo działań artystycznych i edukacyjnych z wadowicką młodzieżą, współpraca z nowymi partnerami z Polski i USA… Przełom zawsze niesie ze sobą nowe wyzwania, przed nami kolejne progi do pokonania – mówią organizatorzy.

W części pokazowej tegorocznego „Ale Cyrku" po raz kolejny coś nowego: o godz. 20:30 wystąpi polsko-amerykański duet kabaretowo-pantomimiczny Liquidmime, który szeroka publiczność z pewnością kojarzy z programu Mam Talent, gdzie dotarli do półfinału, a miłośnicy kabaretu z przeglądu PAKA, na którym kilkakrotnie zdobywali główne nagrody! Z kolei o godz. 21:15 tradycyjny element Pikniku, czyli kino pod gołym niebem z filmowymi realizacjami cyrkowych spektakli. A na zakończenie, czyli ok. 22:00 – żonglerka płonącymi rekwizytami, czyli pokaz fireshow w wykonaniu krakowskiego Teatru Ulicznego „Scena Kalejdoskop"!

Organizatorem całego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Grupa PRÓG", a sam Piknik nie mógłby się odbyć bez dofinansowania ze strony Gminy Wadowice i współpracy Wadowickiego Centrum Kultury. Wydarzenie wspiera także młodzież tworząca Teatr PRÓG Junior, Teatr Sokół i Wolontariat WCK.

Przypomnijmy: PRÓG zainicjował swoją działalność w WCK w 2005 roku jako grupa nieformalna powołana przez Bartosza Nowakowskiego. W ciągu kilku lat młodzieżowej działalności przywieźli do Wadowic niezliczoną ilość nagród z festiwali w Polsce i Europie. Podczas jubileuszu 5-lecia zespół członkowie grupy utworzyli Stowarzyszenie, w ramach którego obecnie działa Teatr PRÓG. W latach 2007-2012 tworzyli w Wadowicach festiwal „Art-Akcja", inicjując artystyczne działania uliczne w mieście. Obecnie Progowcy to już dojrzali artyści, którzy prowadzą zajęcia z młodymi zespołami teatralnymi (m. in. Teatr Próg Junior, Teatr Sokół czy dziecięcy Teatr Piccolo w WCK) oraz innymi formami kulturalnymi (m. in. Wolontariat WCK, Pracownia Przedszkolaka). Działają w obszarze edukacji i animacji kultury. Na podstawie ich twórczości powstają filmy dokumentalne, opracowania naukowe i recenzje w najbardziej prestiżowych czasopismach teatralnych: miesięcznik Teatr, Dziennik Teatralny, Teatralia. W 2014 roku zostali rezydentem sceny AB Teatru Witkacego w Zakopanem. Co ważne i wspaniałe – współtworzący PRÓG artyści prowadzą zajęcia niezależnie, różnymi technikami i w różnej estetyce dla wszelkich grup wiekowych. Jednoczy ich pasja tworzenia. Wszystkie ich aktywności cieszą się uznaniem, szacunkiem i radością.

Piknik Rodzinny „Ale Cyrk!"

5 lipca 2015, godz. 17:30, bulwary nad rzeką Skawą

Więcej informacji:

www.facebook.com/grupa.prog

www.grupa-prog.pl

 

525 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
Adres:
ul. Teatralna 1
34-100 Wadowice
Kontakt:

33 8233156
http://www.wck.wadowice.pl