Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe

piątek 15.09.2017 do sobota 30.09.2017

Ale auta, książka o motoryzacji dla chłopców

Ukazała się, specjalnie dla najmłodszych fanów motoryzacji, książka „Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe” autorstwa Michała Leśniewskiego z ilustracjami Macieja Szymanowicza.

To zabawnie i w inteligentny sposób opowiedziana historia motoryzacji, a nie kolejny podręcznik z zestawieniem danych technicznych i opisami poszczególnych modeli.

O tym, jak ważny jest samochód, wie każdy. Dzieci jeżdżą nim do szkoły, na wakacje albo w odwiedziny do rodziny. Samochód dostarcza też towary do sklepów, materiały na budowę albo… przewozi inne samochody. Specjalnymi autami jeżdżą policjanci, lekarze i strażacy. Kiedyś samochody wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Ich twórcy przeżyli wiele różnych przygód, czasem groźnych, czasem zabawnych. Gdyby nie oni i ich przygody, samochód nie wyglądałby tak jak dzisiaj. A może nie byłoby go wcale? Kto wie?!

Ale auta! to książka edukacyjna, w przystępny i dowcipny sposób prowadzi młodego czytelnika przez historię motoryzacji i zasady działania samochodów. Stroną literacką zajął się Michał Leśniewski, redaktor miesięcznika „Classicauto”, w którym pisze o ciekawych autach zabytkowych. W książce przybliża kolejne dekady historii motoryzacji za pomocą tytułowych „odjazdowych historii samochodowych”. Z poszczególnych stron dzieci nie tylko dowiedzą się, jak wyglądał pierwszy samochód, lecz także przeczytają o polskiej motoryzacji, kultowych autach, modzie automobilowej, rekordach prędkości oraz współczesnych supersamochodach. Poszczególne opowiadania bogato zilustrował i dopracował w najmniejszych szczegółach Maciej Szymanowicz. To wszystko sprawi, że książka Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe doskonale sprawdzi się jako pierwsza publikacja o motoryzacji w dziecięcej bibliotece.

Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe
Autor: Michał Leśniewski
Ilustrator: Maciej Szymanowicz
Oprawa: twarda
Objętość: 88 stron
Format: 240×270
Grupa docelowa: 6 lat+
Premiera: 13.09.2017
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

Ale auta ilustracja ilustracja_ALE AUTA_small

Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

ul. Dzielna 60

poczta@egmont.pl