Dodaj swoje wydarzenia, zajęcia, atrakcje +
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
Akcja Lato w Mieście – półkolonie dla Dzieci w Poznaniu

Akcja Lato w Mieście – półkolonie dla Dzieci w Poznaniu

📅 poniedziałek 27.06.2011 do piątek 19.08.2011
Akcja Lato w Mieście – półkolonie dla Dzieci w Poznaniu
Półkolonie letnie 2011 w Guga Studio: artystyczne półkolonie Poznań
Trwa nabór! Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku 4 do 10 lat!

Zajęcia odbywać się w zaprzyjaźnionej Szkole na Jeżycach (ul. św. Floriana – od ul.Kościelnej)
Pięciodniowe turnusy zapewnią dzieciom moc działań plastycznych, ruchowych, konstruktorskich, teatralno – plastycznych, krawieckich, przyrodniczych itp.

Zaczynamy o 8:00, a kończymy o 16:00.
Możliwe przedłużenie pobytu za dodatkową opłatą (15zł/h)

Każdemu tygodniowi przyporządkowany będzie inny temat – spotkamy Harrego Pottera, Indian, zapoznamy się z kulturą ludową. Nie zabraknie wycieczek – niespodzianek w każdym turnusie.

Do wyboru turnusy:
27.06 – 01.07 Kim będę kiedy dorosnę
Podczas codziennych spotkań dzieciom zostaną przybliżone tajniki wykonywania różnych zawodów. W formie zabawy zbadamy predyspozycje zawodowe dzieci. Spotkamy się z ludźmi, dla których praca jest pasją. Wcielimy się również w rolę piekarza, piekąc pyszne ciasteczka, czy florystki układając kolorowe bukiety. Wymyślimy także zawody przyszłości.

04.07 – 08.07 W indiańskiej wiosce
Przez ten tydzień dzieci będą miały okazję wcielić się w rolę Indian. Każdy otrzyma indiańskie imię, z pomocą opiekunów przygotuje własny indiański strój, oraz wraz z towarzyszami zbuduje wigwam, który będziemy zamieszkiwać. Nie zabraknie również indiańskich tańców, poznawania zwyczajów, a także polowania zakończonego pyszną ucztą. Jak na prawdziwych Indian przystało wybierzemy się również do stadniny koni.

11.07 – 15.07 W świecie wyobraźni
Ten tydzień zapowiada się interesująco. Poznamy podstawowe techniki teatralne. Popracujemy nad plastyką ruchu, dykcją i improwizacją. Przygotujemy spektakl metodą warsztatową – każda para rąk będzie nam potrzebna. Uruchomimy wyobraźnię i potencjał twórczy dzieci przy konstruowaniu scenariusza, budowaniu postaci, projektowaniu strojów i wykonywaniu dekoracji.

18.07 – 22.07 Afryka, nie taka dzika?
Podczas tego tygodnia postaramy się przybliżyć dzieciom zajęcia, zwyczaje i piosenki – przeciętny dzień młodego Afrykańczyka. Afrykańskie rytmy, smakołyki z bananów i gra na własnoręcznie wykonanych bębenkach to tylko część atrakcji. Zbudujemy własną wioskę, wykonamy zabawki i instrumenty.

25.07 – 29.07 Bliżej natury
Cykl spotkań, który przybliży dzieciom otaczający je świat przyrody ożywionej i nieożywionej: królestwa roślin i zwierząt. Zmienimy się w badaczy najbliższych nam ekosystemów: jezioro, las i łąka. Wykonamy interesujące eksperymenty, dzięki którym dowiemy się co w trawie piszczy. Nauczymy się opiekować zwierzętami, poznamy także stworzenia, które "chodzą do pracy". Stworzymy również niebanalne prace plastyczne z darów natury. Podczas tego tygodnia wybierzemy się do nowego zoo i Ogrodu Botanicznego. Poznamy także idee kreatywnego recyklingu: nauczymy się segregować odpady i wykorzystywać tylko z pozoru niepotrzebne rzeczy.

01.08 – 05.08 W pięć dni dookoła Europy
Podczas cyklu zajęć dzieci będą miały okazję udać się w niezapomnianą podróż przez Europę. Każdego dnia odwiedzimy inny kraj dowiemy się jak bawią się dzieci innych narodowości, w jaki sposób witają się w swoim języku. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję przyrządzić kulinarne specjały, odtańczyć charakterystyczne tańce i pośpiewać tradycyjne europejskie piosenki. Będziemy podróżować nie tylko palcem po mapie.

08.08 – 12.08 Czy można powąchać bajkę?
W tym tygodniu pragniemy dostarczyć dzieciom porcję wielozmysłowych doznań. Za pomocą mądrych bajek i baśni udamy się do krainy nieograniczonej wyobraźni, pobudzone zostaną nasze zmysły. Będziemy bawić się zapachem, smakiem, słuchem, oraz dotykiem. Zajęcia poświęcone będą czytaniu bajek i spotkaniom z terapeutyczną mocą muzyki. Pozwolimy sobie namalować muzykę i dotknąć bajkę. Dzieci będą miały okazję między innymi zobaczyć szczęście, odtańczyć taniec kolorów, wykonać pachnące prace plastyczne. Wybierzemy się również w kulinarną podróż do krainy bajkowych smaków i zapachów.

16.08 – 19.08 Moje miasto Poznań – wczoraj i dziś
Jakie było nasze miasto kiedyś? Będzie czas na zabawy i gry naszych pradziadków. Poznamy gwarę poznańską, poznamy charakterystyczne bajki i opowieści, a także współczesne legendy miejskie. Podczas wędrówek odkryjemy miejsca interesujące, ale nie zawsze znane. Staniemy się badaczami miasta Poznania i kultury miejskiej. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi Poznaniakami.

Cennik:
Tygodniowy koszt półkolonii – 375 zł
(z wyżywieniem – śniadanie, obiad, podwieczorek, napojami i biletami wstępu)

Zniżki:
10% zniżki na drugie dziecko.
10% zniżki na drugi turnus

Rezerwacja miejsca:
Co najmniej dwa tygodnie przed wyznaczonym terminem rozpoczęcia turnusu wymagana są podpisanie umowy i wpłata całości kwoty.

MIEJSCE: POZNAŃ JEŻYCE: UL. ŚW. FLORIANA
CZAS: 8:00 – 16:00

 

 

Kontakt 695 429 283/ info@gugastudio.pl