Fabryka Marzeń

📅 niedziela 23.01.2011
Akcja charytatywna Fundacji Muszkieterów

KONWÓJ MUSZKIETERÓW ZAWITA DO PABIANIC

6 grudnia br. wyruszył w Polskę dziesiąty „Konwój Muszkieterów”. Doroczna akcja charytatywna potrwa do 31 stycznia 2011 roku i przyniesie pomoc dzieciom z placówek, w miastach gdzie działają Muszkieterowie – właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché.  W niedzielę Konwój zawita do Pabianic.

Konwój Muszkieterów to akcja charytatywna organizowana przez Fundację Muszkieterów, zrzeszającą przedsiębiorców prowadzących sklepy Intermarché i Bricomarché w całej Polsce. Od 2001 roku, kiedy pierwszy konwój z darami wyruszył w podróż po kraju, ponad 1300 placówek otrzymało wsparcie o wartości prawie 6 mln zł.

W tym roku Fundacja Muszkieterów kolejny raz wspiera finansowo placówki wskazane lokalnie przez właścicieli  sklepów. – Rozumiemy, że potrzeby organizacji są bardzo różne. Dzięki naszemu finansowemu wsparciu  placówki same decydują na co przeznaczają przekazaną przez nas kwotę. W ubiegłym roku kierujący placówkami raportowali, że z otrzymanych pieniędzy sfinansowane były m.in.: pralki, łóżka, komputery, a także podarunki dla dzieci na święta oraz koszty wyjazdów letnich. – powiedział Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

Każda z wytypowanych przez właścicieli sklepów, placówek pomagających dzieciom otrzymała kwotę w wysokości 3 000 zł. W Pabianicach Fundacja Muszkieterów oraz właściciele sklepów Intermarché  Magdalena i Krzysztof Chocianowscy oraz Bricomarché Anna i Marcin Klameccy wsparli Dom Dziecka im. Al. Kamińskiego w Porszewicach (6000 zł).    W akcję chcemy zaangażować również naszych klientów. W każdym sklepie Intermarché i Bricomarché prowadzona jest zbiórka pieniężna dla dzieci niepełnosprawnych objętych opieką Fundacji Kolorowy Świat, z którą podjęliśmy współpracę – powiedziała Magdalena Chocianowska, właścicielka sklepu Intermarché.

Fundacja Muszkieterów oraz właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché zadbali również o niespodziankę dla dzieci z Domu Dziecka w Porszewicach. 23 stycznia o godz. 14.00 w Domu Dziecka w Porszewicach 18, specjalnie dla nich odbędzie się przedstawienie pt. „Renifery w zaprzęgu Św. Mikołaja”. Jest to interaktywny spektakl  o dwóch Reniferach, które przywożą dzieciom, oprócz niespodzianek, mnóstwo dobrej zabawy – powiedziała Sylwia Cyris, aktorka Teatru Wariaté. Mam nadzieję, że dzięki zaangażowaniu teatru, zabawom z aktorami, najmłodsi choć na chwilę zapomną o swoich troskach i będą uczestniczyli w wydarzeniu, które na długo pozostanie w ich pamięci – dodała  Anna Klamecka właścicielka pabianickiego Bricomarché.
Konwój Muszkieterów to wyjątkowa akcja łącząca w sobie wiele elementów. Niesie pomoc placówkom z mniejszych miejscowości, niejednokrotnie borykających się z poważnymi problemami finansowymi. Aktywność społeczna ponad 185 przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie i znajomość społeczności, w których działają, pozwala zaoferować pomoc osobom i placówkom, które aktualnie znajdują się w największej potrzebie. W tegorocznej edycji Konwoju chcemy zachęcić klientów do udziału w akcji. W naszą akcję można zaangażować się na dwa sposoby: kupując produkty naszych marek, z których część dochodu zostanie przeznaczona na cele statutowe Fundacji bądź wrzucając symboliczną złotówkę do skarbonki w sklepie – podkreślił Marek Feruga, Prezes Fundacji Muszkieterów.

W czasie trwania tegorocznej akcji w województwie łódzkim właściciele sklepów Intermarché i Bricomarché przekazali placówkom z: Aleksandrowa Łódzkiego, Brzezin, Kutna, Łowicza, Łodzi, Pabianic, Pajęczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Wielunia, Zduńskiej Woli, pomoc o łącznej wartości 45 000 złotych.

Z okazji 10-lecia Konwoju Muszkieterów patronem medialnym akcji została TVP2. W ramach współpracy Fundacja została współorganizatorem koncertu Telewizji Polskiej „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, który był pokazany na antenie 5 grudnia.

Elementem tegorocznego Konwoju będzie także koncert Ani Wyszkoni, Patrona tegorocznej akcji, który odbędzie się 28 stycznia 2011r. w Tarnobrzegu.

Patroni medialni w 2011 roku:

TVP2 i MiastoDzieci.pl

Informacje o Fundacji Muszkieterów
Działalność Fundacji opiera się na wartościach wspólnych dla wszystkich przedsiębiorców zrzeszonych w Grupie jest nimi dzielenie się wypracowanymi zyskami z potrzebującymi. Motto Grupy: Nie ma większego bogactwa niż człowiek znajduje odzwierciedlenie nie tylko w przedświątecznej akcji charytatywnej, ale przede wszystkim w codziennej aktywności każdego z Muszkieterów.

Informacje o Fundacji Pomocy Dzieciom „KOLOROWY ŚWIAT”

„Kolorowy Świat” jest ogólnopolską organizacją non-profit, której celem działania jest pomoc finansowa w procesie leczenia dzieci z orzeczonym stopniem niepełnosprawności, pod kątem stworzenia im możliwości swobodnego funkcjonowania w obecnym świecie. Największą grupę wśród Podopiecznych Fundacji stanowią dzieci z porażeniem mózgowym (MPD). Jest to najliczniejsza grupa wśród wszystkich niepełnosprawnych maluchów.

Informacje o Grupie Muszkieterów
Grupa Muszkieterów to zrzeszenie niezależnych polskich przedsiębiorców, zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Pod względem obrotów jest to największa grupa franczyzowa w Polsce. Handlowcy, którzy są jej członkami, realizują koncepcję "przyjaznego sklepu", oferującego niskie ceny i będącego blisko lokalnych społeczności.