Zapraszamy do Klockowni!
UD

📅 sobota 26.02.2011

26.02.11

Akademia Profesora Einsteina zaczyna nowy semestr!

Po trzytygodniowej przerwie międzysemestralnej, w najbliższą sobotę (26.02) młodzi studenci Akademii Profesora Einsteina w Experymentarium wracają do nauki. Początkujący naukowcy spotkają się na sześciu zjazdach, kiedy to sprawdzą się jako chemicy, elektronicy czy konstruktorzy.

Podczas sobotniego zjazdu, ci którzy zdecydowali się kontynuować naukę w Akademii oraz ci, którzy dopiero w drugim semestrze ją rozpoczną, wezmą udział w zajęciach pt. „Życiodajna energia". Dowiedzą się jak energia jest wytwarzana i jakie znaczenie mają dla środowiska źródła alternatywne. Na kolejnych zajęciach (12.03) chemicy z Uniwersytetu Łódzkiego poprowadzą warsztaty doświadczalne i efektowne pokazy pt.: „Chemiczne czary mary". Małych naukowców nie trzeba będzie pewnie namawiać do wzięcia udziału w „Robo-experymentach" (26.03) czyli warsztatach robotyki. Nie może na nich zabraknąć wszystkich zainteresowanych zbudowaniem i zaprogramowaniem własnego robota, który będzie wykonywał wydane mu polecenia. Pierwsze kwietniowe zajęcia (9.04) pokażą świat, którego na co dzień nie dostrzeże ludzkie oko. Za pomocą mikroskopu elektronowego młodzi odkrywcy oglądać będą minerały a nawet fragmenty meteorytów. Ostatnie spotkanie drugiego semestru (7 V) to „Warsztaty kreatywnego myślenia" prowadzone przez psychologa dziecięcego. Zakończenie semestru odbędzie się 21 V, jednak  atrakcje na tę okazję przygotowane do ostatniej chwili pozostaną niespodzianką.

Akademia Profesora Einsteina to jeden z czterech łódzkich Uniwersytetów Dziecięcych. Zajęcia odbywają się w Experymentarium – jedynym w regionie centrum nauki, w którym prowadzone są tak liczne projekty edukacyjne oraz prezentowane są interaktywne wystawy umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury.

Zapisy na II semestr Akademii trwają do 26 II. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać telefonicznie (42633 52 62) lub mailowo ( biuro@parkminiatur.pl ), ilość miejsc ograniczona.

www.experymentarium.pl