Akademia Odkrywców w Arkadach Wrocławskich

Arkady Wrocławskie mapa

środa 18.09.2019 do sobota 21.09.2019

Akademia Odkrywców w Arkadach Wrocławskich

Czy muzykę można zobaczyć? Czym jest nurek Kartezjusza? Jaką temperaturę ma ciekły azot i czym różni się on od suchego lodu? Kto wygra wyścig światła i dźwięku? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziemy podczas Akademii Odkrywców w Arkadach Wrocławskich. W dniach 18-21 września we wrocławskim centrum handlowym doświadczeni animatorzy udowodnią, że nauka chemii i fizyki wcale nie jest nudna.

Nudne, niezrozumiałe lekcje, wkuwanie skomplikowanych definicji i wzorów – nauka przedmiotów ścisłych nie musi tak wyglądać! Podczas czterodniowych warsztatów naukowych dzieci poprzez zabawę i efektowne doświadczenia poznają jak prawa fizyki i chemii wpływają na otaczający nas świat.

Zajęcia od 18 do 20 września adresowane są dla zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. Bezpłatne warsztaty będą odbywać się w godz. 9:00 – 15:00 w 60-minutowych blokach, każdy przeznaczony jest dla około 20-osobowej grupy. Pierwszy dzień zabawy (18 września) będzie poświęcony kolorom i optyce – dzieci dowiedzą się m. in. czym jest krążek Newtona i jak stworzyć wielokrotne odbicie. W trakcie drugiego dnia warsztatów (19 września) wkroczą w świat dźwięku, zbudują lej sznurkowy oraz przekonają się, że prawa półkula mózgu odbiera dźwięki inaczej niż lewa.  Ostatniego dnia (20 września) będą odkrywać tajemnice wody, przeprowadzą eksperymenty za pomocą, których poznają prawo Archimedesa i prawo Pascala, a ponadto dowiedzą się jak sprawić, aby woda płynęła do góry.

Udział w Akademii Odkrywców jest bezpłatny. Zajęcia w dniach 18-20 września przeznaczone są dla zorganizowanych grup i wymagają wcześniejszej rejestracji. Warsztaty są skierowane dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Zapisy dla grup przyjmowane są pod numerem telefonu 660 967 055 oraz mailowo pod adresem pomyslowafabryka@op.pl. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Klientów indywidualnych zapraszamy na wielki finał Akademii Odkrywców, który odbędzie się  w sobotę, 21 września w godz. 12:00 – 17:00. Tego dnia udział w warsztatach nie wymaga wcześniejszych zapisów. Wydarzenia zostanie podzielone na pięć bloków tematycznych – świat dźwięku, wodne eksperymenty, wesołe laboratorium, kolory i optyka oraz zimna fizyka, czyli efektowne pokaz z użyciem suchego lodu i ciekłego azotu. Nie sposób jednym tchem wymienić wszystkich zaplanowanych atrakcji, ale w kilku słowach można powiedzieć: będzie się działo!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
OPENMEDIA_

Open Media PR

Agencja Open Media Public Relations świadczy kompleksowe usługi z zakresu promocji produktów i usług w mediach tradycyjnych (prasa, radio, TV), Internecie i mediach społecznościowych. Agencja specjalizuje się w obsłudze segmentu dziecięcego (producenci sprzętów, zabawek i odzieży …

Więcej

Adres:

ul. Obozowa 42a/2
30-383 Kraków


Kontakt:

12 268 97 50, fax. 12 260 91 67
biuro@openmedia.pl
http://www.openmedia.pl