Akademia Młodego Etnografa – muzealne piąteczki

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi mapa

piątek 09.12.2022

15

Akademia Młodego Etnografa - muzealne piąteczki

W ramach Akademii w każdy piątek zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 6 roku życia wraz z opiekunami na rodzinne warsztaty twórcze w Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym w Łodzi (plac Wolności 14).

AKADEMIA MŁODEGO ETNOGRAFA

jest to cykl 3 warsztatów. Już niedługo święta Bożego Narodzenia, przygotujmy więc tradycyjne ozdoby świąteczne. Ozdobimy nimi podłaźniczkę, świąteczną gałązkę obecną w wiejskich domostwach przed pojawieniem się współczesnej choinki. Podczas warsztatów dowiemy się o tradycjach dawnych świąt bożonarodzeniowych i nauczymy się wyrabiać zabawki świąteczne, którymi będziemy mogli ozdabiać nasze choinki i mieszkania.

Koszt zajęć: 15 PLN (w tym bilet wstępu), lub karnet na 4 wejścia w cenie 50 zł.

Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl
telefon/sms 665 655 606
Facebook @edumaielodz
—————-

09 grudnia
Jaki piękny jest ,,świat”!

Tytułowe „światy” to charakterystyczne dla Polski elementy świątecznego wystroju wnętrza. Tworzone w kształcie kuli, wykonane z kawałków opłatka wykonywano w dzień wigilii. Zawieszano je w pobliżu ołtarzyka domowego, przy wizerunkach świętych, nad stołem wigilijnym lub na belkach stropowych – po kilka klub kilkanaście sztuk. Były także nieodłączną dekoracją wszystkich podłaźniczek. Postaramy się wykonać własne ,,światy”, które będą cieszyć oko świątecznych gości.
—————-
Zapisy: edukacja@maie.lodz.pl
telefon/sms 665 655 606
Facebook @edumaielodz

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
 
 

Polecamy