Akademia Małego Ogrodnika, czyli zioła w domowym ogródku

Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum, ul. Główna 1C, Wrocław-Psary mapa

sobota 04.06.2016

Akademia Młodego Ogrodnika we Wrocławiu

Jak pachnie bazylia? Czym różni się mięta od tymianku? Jakie liście ma kolendra? Młodzi wrocławianie będą mogli odkryć tajniki ziół i poznać najpopularniejsze z nich już w najbliższą sobotę 4 czerwca,

podczas spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie Klub Mamuśki, które odbędzie się w Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum. Wstęp jak zwykle bezpłatny.

Sezon ogrodowy w pełni, dlatego chcemy zaprosić mamy i maluszki w wieku 4-8 lat do ogrodu pełnego ziół, by pokazać nie tylko wartości estetyczne upraw, ale także nauczyć wykorzystywania roślin domowych w codziennej piramidzie żywienia.

Dowiemy się, jak zioła uprawiać, stosować i pielęgnować. Gdy dzieci będą zdobywać wiedzę o ziołach, w krótkich warsztatach udział wezmą także ich rodzice. Zobaczą m.in. jak przygotować balkonowy ogród ziół, jakie zioła warto włączyć do rodzinnego menu i które najbardziej sprawdzą się podczas upałów – tłumaczy Kinga Kazubowska-Talaga z Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum.

Dodatkowo, podczas spotkania ogłoszony zostanie KONKURS FOTOGRAFICZNY. Każda osoba, która w terminie 4-5 czerwca br. wykona zdjęcie z atrybutem ogrodniczym i zamieści je w trybie publicznym na Facebooku z hasłem: #AMO, oznaczając przy tym profil: www.facebook.com/ZieloneCentrumGaleriaOgrodnicza jako miejsce jego wykonania, będzie miała szansę zdobyć nagrodę: bon na 100 zł do wykorzystania w Galerii Ogrodniczej Zielone Centrum (asortyment sklepu lub menu restauracji). Rozwiązanie zabawy nastąpi 6 czerwca br.

Wydarzenie odbędzie się w ogrodowej scenerii Zielonego Centrum, które łączy piękne rośliny, kreatywne inspiracje i zdrową kuchnię z kompleksowymi usługami dodatkowymi. Pasjonaci ogrodów i natury służyć będą pomocą w wyborze roślin i ich pielęgnacji. Zielone Centrum prowadzi także warsztaty dla najmłodszych, zajęcia dla szkół oraz świadczy specjalistyczne usługi związane z ogrodami oraz aranżacjami z roślin.

Spotkanie jest organizowane przez Stowarzyszenie Klub Mamuśki, www.klubmamuski.pl, działające nieprzerwanie od ponad 5 lat we Wrocławiu i tworzące mamuśkową społeczność w stolicy Dolnego Śląska oraz w 6 innych miastach w Polsce. W ramach Klubu realizowane są cykliczne, bezpłatne spotkania dwa razy w miesiącu – jedno mama+maluszek (dla mam z dziećmi, zawsze na początku miesiąca) oraz pod koniec miesiąca dla samych mam (wieczorne).

Szczegóły spotkania:

Data: 04.06.2016, sobota, godz. 10.00-12.00

Miejsce: Galeria Ogrodnicza Zielone Centrum, ul. Główna 1C, Wrocław-Psary
www.zielone-centrum.pl, https://www.facebook.com/ZieloneCentrumGaleriaOgrodnicza

Szczegóły: http://klubmamuski.pl/index.php/spotkania/najblizsze-spotkania/dla-mam-i-maluszkow

Zapisy: http://goo.gl/forms/kzTTxj5GryAb5S182

Wstęp bezpłatny.  Liczba miejsc ograniczona.
UWAGA!
Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku 4-8 lat

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Klub Mamuśki

Klub Mamuśki

Klub Mamuśki - miejsce dla każdej mamy, czyli pierwszy we Wrocławiu klub zrzeszający mamy

Klub to miejsce dla każdej mamy - tej dopiero poznającej tajniki macierzyństwa jak i tej, która ma już spory bagaż maminych doświadczeń. …

Więcej