Akademia Mądrego Dziecka – Radosne odkrywanie świata! Książeczki dla najmłodszych

czwartek 28.01.2021 do czwartek 04.02.2021

Akademia Mądrego Dziecka - Radosne odkrywanie świata! Książeczki dla najmłodszych

HarperKids (imprint HarperCollins Polska) proponuje dzieciom kolejną odsłonę cyklu Akademia Mądrego Dziecka, która bawi, uczy i wspomaga wszechstronny rozwój dziecka. Za to cenią go rodzice i opiekunowie. Tym razem do rąk czytelników trafią aż trzy nowe podserie – Pierwsze zagadki, Niesamowite zwierzęta oraz Zwyczaje zwierząt. Książki zapraszają młodsze dzieci i ich rodziców oraz opiekunów, do wspólnej nauki, zabawy, oglądania i odkrywania otoczenia. Wszystkie nowości są już dostępne w sprzedaży.

Małe dzieci, to mali odkrywcy. Chcą wiedzieć wszystko na temat tego co dzieje się wokół nich. Jak zatem pokazać dzieciom w ciekawy sposób, jak działa świat? Z pomocą przychodzi Akademia Mądrego Dziecka. Książeczki z tej serii oprócz wartościowych informacji zawierają też atrakcyjne detale, jak ruchome elementy, okienka czy rozkładane strony, które pobudzają ciekawość maluchów i zachęcają je do interakcji, wspierając przy tym również np. małą motorykę.

Pierwsze zagadki

Wybór czterech tytułów z prostymi, angażującymi zagadkami dla najmłodszych i niespodzianką za prawidłowe ich rozwiązanie – „Nad morzem”, „Mój świat”, „Zwierzęta” i „Smakołyki”. Książeczki pomagają ćwiczyć wyobraźnię i uczą abstrakcyjnego myślenia. Zachęcają do szukania związków przyczynowo – skutkowych. W każdej pozycji dziecko znajdzie 5 dużych ilustracji. Strony są złożone na czworo, a maluch stopniowo odsłania fragmenty obrazka i poznaje podpowiedzi, ćwicząc przy tym sprawność dłoni i palców. Na końcu ukryto różne niespodzianki – puzzle, kolorowankę wodną wielokrotnego użytku, a nawet lusterko!

Niesamowite zwierzęta

Wyjątkowe książki pełne barwnych ilustracji z ruchomymi, obrotowymi elementami, które pokazują, jak świat zwierząt inspiruje ludzi tworzących budynki, maszyny, a nawet projektujących ubrania! Co ryby mają wspólnego z dachami naszych domów? Czego nauczyły nas żyrafy? Jakie zwierzę zainspirowało twórców roweru górskiego? Jaki samochód powstał na wzór biedronki? Te i wiele innych informacji znajdują się w książkach „Niesamowite zwierzęta. Ubrania”, „Niesamowite zwierzęta. Budynki” i dwóch częściach „Niesamowite zwierzęta. Maszyny”. Zabawa ruchomymi elementami to doskonałe ćwiczenie małej motoryki!

Zwyczaje zwierząt

Kolorowe książeczki, w których każda strona to mini zagadka dla najmłodszych czytelniczek i czytelników! Na każdej z nich dzieci znajdą ilustrację oraz pytanie o to, co na niej jest. Po rozłożeniu złożonej w harmonijkę strony dostaną odpowiedź okraszoną ciekawostkami z życia zwierząt. To co na pierwszy rzut oka wydaje się być latarnią morską to sowa, która nie śpi w nocy! Ryba na talerzu zmienia się w wielkiego wieloryba, który potrafi zjeść dwie tony kryla! „Chcę jeść! Zwyczaje zwierząt” opowiada o tym, jak zwierzęta zdobywają pożywienie i zachęca dziecko do podejmowania prób samodzielnego zjedzenia zdrowego posiłku. „Chcę spać! Zwyczaje zwierząt” pokazuje nocne zwyczaje różnych zwierząt i tłumaczy czemu sen jest dla nas bardzo ważny. Zadawanie pytań maluchom, pobudza ich wyobraźnię.

Akademia Mądrego Dziecka - Radosne odkrywanie świata! Książeczki dla najmłodszych

Wstąpcie do Akademii Mądrego Dziecka i… bawcie się razem z nami.

Więcej informacji o książkach na:
https://www.instagram.com/harperkids_polska/

https://www.facebook.com/KsiazkosferaHarperKids
http://www.harpercollins.pl/

Książki dostępne w sprzedaży tutaj.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
HarperCollins Polska logo

HarperCollins Polska - HarperKids

HarperCollins Publishers to drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach. Od ponad 200 lat dostarcza rozrywki całemu światu publikując beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne i wiele innych. Wśród autorów z grupy …

Więcej

Adres:

ul. Starościńska 1B lok. 24-25
02-516 Warszawa


Kontakt:

info@harpercollins.pl
http://www.harpercollins.pl
facebook