Dlaczego nosimy maseczki? i Mój pierwszy zegar – kolejne tytuły w serii Akademia Mądrego Dziecka

wtorek 17.11.2020 do wtorek 24.11.2020

Akademia mądrego dziecka

Akademia Mądrego Dziecka to seria książeczek dla najmłodszych dzieci w różnych kształtach i formatach, które zachęcają do nauki przez zabawę. Każda publikacja to wspaniała rozrywka wspomagająca rozwój. Kartonowe książeczki z wyciętymi kształtami, ruchomymi obrazkami, a także proste kolorowanki dla maluchów, barwne wydzieranki czy książeczki ze zmywalnym pisakiem świetnie rozwijają zdolności manualne, a przy okazji poruszają bliskie maluchom tematy i zaspokajają ich ciekawość.

Mój pierwszy zegar. Akademia mądrego dziecka.
Autor: Rhea Gaughan, Mara van der Meer, Natalie Munday,
Kylie Hamley
Ilustrator: Becky Down
Tłumaczenie: Katarzyna Grzyb
Oprawa: kartonowa
Objętość: 10 stron
Format: 216×255
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 12.11.2020

Ta zabawna książeczka jest doskonałym wprowadzeniem do rozmów o czasie. Przyłącz się do czwórki przyjaciół, zobacz, jak wygląda ich typowy dzień i dopasuj godziny na zegarach. Oprócz ruchomego zegara dzieci znajdą w środku dodatkowe zadania i zagadki, które pomogą ćwiczyć spostrzegawczość.

Dlaczego nosimy maseczki?Dlaczego nosimy maseczki?
Autor: Ilaria Capua
Ilustrator: Ilaria Faccioli
Tłumaczenie: Katarzyna Skórska
Oprawa: kartonowa
Objętość: 18 stron
Format: 210×260
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 9.12.2020

Książeczka, w której autorka tłumaczy najmłodszym, co to jest wirus i jak się z nim zmagać. To opowieść pełna fantazji: mała dziewczynka Kaja dzięki sile wyobraźni spotyka się z maleńkim stworzonkiem – wirusem, który tłumaczy jej jak podróżuje po całym świecie i jak przenosi się na różnych ludzi. To kolorowa książeczka z okienkami zawierającymi naukowe informacje, żeby uczyć się bawiąc, żeby rozumieć bez strachu, żeby umieć rozpoznać niebezpieczeństwo i móc zapobiegać sytuacjom kryzysowym w przyszłości. Tłumaczy dzieciom: co to jest wirus, jak przed nim się bronić, po co są mydła i rękawiczki i czemu należy w szczególności dbać o dziadków. Autorką jest włoska uczona, wirusolożka Ilaria Capua, dyrektorka One Health Center of Excellence na Uniwersytecie Florydy. Książka napisana wiosną, w trakcie pierwszej fali pandemii podbiła zagraniczne rynki i zdążyła już trafić na pierwsze miejsce Children’s chart Books. Tylko w ciągu jednego miesiąca we Włoszech trzykrotnie dodrukowano 50 000 egzemplarzy. Również trzy razy wykupione zostały zapasy magazynowe Amazona.

Wydawnictwo HarperCollins

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
HarperCollins Polska logo

HarperCollins Polska - HarperKids

HarperCollins Publishers to drugi największy wydawca książek na świecie, z oddziałami w 18 krajach. Od ponad 200 lat dostarcza rozrywki całemu światu publikując beletrystykę, literaturę faktu, książki kulinarne i wiele innych. Wśród autorów z grupy …

Więcej

Adres:

ul. Starościńska 1B lok. 24-25
02-516 Warszawa


Kontakt:

info@harpercollins.pl
http://www.harpercollins.pl
facebook