Akademia Mądrego Dziecka: Gry dla najmłodszych

środa 19.02.2020 do środa 26.02.2020

Pierwsza gra. Mniam!

Po raz pierwszy pod szyldem Akademii Mądrego Dziecka ukazały się gry planszowe dla najmłodszych. Pierwsze gry są zaprojektowane z myślą o dzieciach już powyżej drugiego roku życia. To jedne z niewielu propozycji na rynku przeznaczonych dla tak małych graczy. „Mniam!” i „Zwierzątka” angażują wiele zmysłów i wszechstronnie wpływają na rozwój małego człowieka. Pomagają ćwiczyć motorykę małą i spostrzegawczość, wspierają rozwój mowy, przyciągają dziecięcą uwagę intensywnymi kolorami i przyjaznymi ilustracjami.

Pierwsza gra. Mniam!
Nasza pierwsza propozycja to „Pierwsza gra. Mniam!”.
Gra zawiera żetony z rysunkami warzyw i owoców w różnych kolorach. Te elementy należy przyporządkować do odpowiednich tekturowych koszyczków. Rzucając dużą, lekką drewnianą kostką losujemy kolor i zbieramy pasujące warzywa i owoce.

Dzięki rozgrywce dzieci uczą się:

  • rozpoznawania kolorów,
  • nazw warzyw i owoców,
  • liczenia i określania ilości,
  • ćwiczą kompetencje społeczne.

Przy okazji w zabawie pokazujemy dzieciom zdrowe nawyki żywieniowe.

Pierwsza Gra. Zwierzątka!

„Pierwsza Gra. Zwierzątka!” to pięć kolorowych plansz z wizerunkami zwierząt, z których powycinano figury geometryczne. Koła, kwadraty, trójkąty i serca w różnych kolorach umieszczamy w bawełnianym woreczku i kolejno losujemy. Nie można zaglądać do woreczka, ale można próbować palcami rozpoznać figurę, której szukamy. Jeśli trafimy na figurę w kolorze, który pasuje zwierzątka innego gracza, wręczamy mu ją, pamiętając o słowach „proszę” i „dziękuję”.

Grając w „Zwierzątka” dzieci:

  • poznają nazwy zwierząt,
  • uczą się rozpoznawać kolory i kształty,
  • ćwiczą palce,
  • doskonalą zmysł dotyku,
  • uczą się interakcji społecznych.

Wszystkie elementy gier wykonano z dużą starannością. Tekturowe elementy są na tyle grube, żeby dziecko niechcący ich nie przełamało. Krawędzie są bezpiecznie zaokrąglone. Dodatkowo w każdym pudełku znajdziecie książeczkę z serii Literkowe Przedszkole, która przygotowuje do nauki czytania i pisania.

Wydawca: Egmont
Wymiary: 20x20x5cm
Wiek: 2+

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Logo wydawnictwo egmont

Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o. o.

Egmont jest Skandynawską Grupą Medialną, powstałą w 1878 roku. Obecnie działa w ponad 20 krajach świata. Polski oddział wydawnictwa powstał w 1990 roku. Pierwszą jego publikacją był komiks ze słynnym Kaczorem Donaldem. Obecnie Egmont jest …

Więcej

Adres:

ul. Dzielna 60
01-029 Warszawa


Kontakt:

48 22 838 41 00
poczta@egmont.pl
http://www.egmont.pl
facebook

Akademia Mądrego Dziecka: Gry dla najmłodszych